تست همراه اول

سرویس خبر
11 تیر 1397 ساعت 18:00
1 نظر

 

شرکت هیوندای به دنبال خرید فیات کرایسلر است

فیات کرایسلر یک شرکت تولیدکننده خودرو ایتالیایی-آمریکایی بوده که بر اساس گزارش‌های منتشر شده سهام آن در آینده در اختیار شرکت هیوندای قرار می‌گیرد.

بر اساس گزارشی که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده است شرکت هیوندای در حال تلاش برای خرید شرکت ایتالیایی آمریکایی فیات کرایسلر است. سال آینده مدیر عامل این شرکت، سرجیو مارچیونی بازنشسته می‌شود. یک منبع ناشناس به Asia Times اعلام کرده هیوندای منتظر کاهش ارزش سهام این شرکت است تا پیشنهاد خود برای خرید آن را ارائه کند.

این گزارش به این موضوع اشاره می‌کند که شرکت سرمایه‌گذاری Elliott Management خواهان صورت گرفتن این ادغام است. این شرکت دارای بیش از 1 میلیارد دلار سرمایه در کمپانی‌های هیوندای موتور، کیا موتورز و Mobis است. شرکت Mobis وظیفه تولید قطعات مورد نیاز هیوندای را برعهده دارد.

موسس شرکت الیوت منیجمنت، پاول سینگر در گذشته شرکت هیوندای را تحت فشار قرار داده بود تا با Mobis ادغام شود و به سرمایه‌گذاران خود 10 میلیون دلار پول نقد اضافه بدهد. در ماه دسامبر سال 2017 بلومبرگ گزارشی در رابطه با همکاری فیات کرایسلر و هیوندای منتشر کرده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ این دو کمپانی در حال صحبت برای همکاری در زمینه توسعه موتورهای پیل سوختی و سیستم‌های انتقال قدرت هستند. در آن زمان مدیر عامل فیات کرایسلر، سرجیو مارچیونی اعلام کرده بود که پتانسیل بالایی برای همکاری فنی میان این دو کمپانی وجود دارد. مارچیونی در آن زمان اشاره‌ای به ادغام این دو شرکت نکرده بود.

سرجیو مارچیونی در آوریل 2019 از مقام خود در شرکت فیات کرایسلر کناره‌گیری می‌کند. در سال‌های اخیر مدیر عامل فیات کرایسلر تلاش کرده بود که شرکت تحت مدیریتش با کمپانی‌های دیگر ادغام شود با این حال تلاش‌های او نتیجه‌ای به دنبال نداشت. در آگوست سال گذشته خبر احتمال تصاحب جیپ به وسیله شرکت چینی گریت وال در اینترنت منتشر شده بود با این حال این ادغام صورت نگرفت.

به نظر می‌رسد ادغام فیات کرایسلر با هیوندای برای هر دو شرکت اقدام مثبتی باشد و باعث شود که این کمپانی‌ها در بازارهای مختلف حضور پررنگ‌تری داشته باشند. شرکت کره‌ای هیوندای سرمایه کافی برای راه‌اندازی برند لوکس جنسیس را داشته است و همچنین می‌تواند فیات کرایسلر را خریداری کند.

با وجود سرمایه کافی هیوندای، این شرکت فعال در صنعت خودرو در حال ایجاد تغییراتی در سطوح مدیریتی خود است. به احتمال زیاد در آینده نزدیک مدیر عامل 80 ساله این شرکت، Chung Mong-koo از مقام خود کناره‌گیری می‌کند. در حال حاضر دو کمپانی فیات کرایسلر و هیوندای در رابطه با گزارش‌های منتشر شده اظهار نظر رسمی نکرده‌اند. انتظار می‌رود در آینده اطلاعات بیشتری در این رابطه منتشر شود.  11 تیر 1397
1 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری