جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
9 تیر 1397 ساعت 19:00
1 نظر

 

خودروی پیل سوختی لکسوس در حال توسعه است

شرکت‌های مختلف به دنبال توسعه خودروهایی با امکان استفاده از سوخت‌های جدید هستند. یکی از فناوری‌های جذاب در این حوزه پیل سوختی است.

لکسوس که زیرمجموعه کمپانی تویوتا محسوب می‌شود خودروهای هیبریدی زیادی را روانه بازار کرده است. از محصولات هیبریدی این برند ژاپنی می‌توان به لکسوس NX 300h و LC 500h اشاره کرد. با این حال لکسوس تا به امروز از خودروی پلاگین هیبریدی و یا کاملا برقی رونمایی نکرده است.

به نظر می‌رسد در آینده این شرکت تغییراتی را در برنامه‌های خود ایجاد کند. جف برکن، مشاور اجرایی لکسوس در مصاحبه‌ای با Wards Auto اعلام کرده که لکسوس به دنبال افزایش کارایی محصولات هیبریدی خود است و در آینده خودروهای هیبریدی بیشتری را روانه بازار می‌کند. در حالی که آقای برکن به مدل خاصی اشاره نکرده است، خودروهای GX ،RC ،IS و LX فاقد نمونه هیبریدی در بازار هستند.

اقای برکن در پاسخ به سوالی در رابطه با خودروی کاملا برقی لکسوس اعلام کرد که در نهایت این شرکت از خودروی کاملا الکتریکی خود رونمایی می‌کند. مشاور اجرایی لکسوس به امکان توسعه این محصول به صورت پلاگین هیبرید و یا پیل سوختی اشاره کرده است.

به گفته جف برکن خودروی پیل سوختی لکسوس در حال توسعه قرار دارد با این حال زمان معرفی آن نامشخص است. در حال حاضر اطلاعاتی از سوی آقای برکن در رابطه با این محصول در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است. در گذشته گزارش‌ها به توسعه نسخه پیل سوختی لکسوس LS اشاره کرده بودند.

آقای برکن در ادامه صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد که لکسوس برنامه‌ای برای تولید خودرویی با قیمت کمتر از 30 هزار دلار ندارد. علاوه‌ بر این موضوع لکسوس به دنبال معرفی محصولی در سگمنت A و B نیست. در حالی که لکسوس قصد ندارد غیر از UX خودروی کامپکت دیگری  را تولید کند، جف برکن به این موضوع اشاره دارد که خودروی مفهومی لکسوس LF-1 Limitless خلا میان محصولات لکسوس را پر می‌کند.

با توجه به این موضوع که لکسوس در گذشته نه چندان دور نام تجاری LQ را به ثبت رسانده است احتمال تولید مدل تجاری خودروی مفهومی LF-1 Limitless از سوی این شرکت ژاپنی وجود دارد.  9 تیر 1397
1 نظر
4.60
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری