تست همراه اول

سرویس خبر
3 تیر 1397 ساعت 17:00
7 نظر

 

۵۰ قطعه‌ساز تعطیل شده‌اند!

دبیر انجمن قطعه‌سازان همگن اعلام کرد: در چند هفته اخیر ۵۰ قطعه‌ساز تعطیل شده‌اند.

آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن قطعه‌سازان همگن درخصوص افزایش قیمت قطعات و تاثیر آن بر خودروسازها و اظهارت مدیران خودروسازی مبنی‌بر عدم تامین قطعه از سوی قطعه‌سازان داخلی گفت: «این صحبت کاملا صحیح است و قطعه‌سازان دیگر نمی‌توانند با این قیمت‌ها به خودروسازها قطعه بدهند. ضمن آنکه پرداختی خودروسازها نیز عقب افتاده است و تا وقتی که این وضعیت اصلاح نشود، فعالیت قطعه‌سازی متوقف خواهد شد. به‌طوری‌که در چند هفته اخیر ۵۰ قطعه‌ساز تعطیل شده‌اند.»

چندی پیش محمدرضا نجفی‌منش عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد که تحریم‌های صنعت خودرو مربوط قطعات خودرو بوده که از ۱۵ مرداد آغاز خواهند شد. این شاید فرصت مناسبی برای قطعه سازان داخلی باشد تا بتوانند فعالیت‌های خود را توسعه دهند اما با وجود بد قولی خودروسازان داخلی در پرداخت‌ها، بسیاری از قطعه سازان قادر به ادامه فعالیت در بازار را نبوده و به اجبار تعطیل شده‌اند. با این وجود انتظار می‌رود در آینده نه چندان دور شاهد افزایش قیمت شدیدی در بازار قطعات خودرو باشیم. 

به نظر شما راهکار مناسب برای جلوگیری از افزایش قیمت بی‌رویه قطعات خودرو که افزایش قیمت خودرو را در پی دارد، چیست؟    3 تیر 1397
7 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری