تست همراه اول

سرویس خبر
30 خرداد 1397 ساعت 10:00
5 نظر

 

رویای هوآوی برای فروش 200 میلیون واحد گوشی در سال 2018؛ اپل کنار زده می‌شود؟

براساس یک گزارش جدید، هوآوی برای افزایش فروش گوشی‌های هوشمندش در سال 2018 برنامه‌ریزی کرده است و احتمالاً موفق خواهد شد تا 200 میلیون واحد گوشی عرضه نماید.

شرکت هوآوی، یکی از محبوب‌ترین سازندگان بازار گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود؛ این شرکت چینی در سال 2017، موفق به فروش 153 میلیون واحد گوشی هوشمند شد و حال برای رقابت نزدیک‌تر با سامسونگ و اپل، درنظر دارد تا فروش گوشی‌های هوشمند خود را در سال 2018 به 200 میلیون واحد افزایش دهد. منبع انتشار این گزارش، رئیس شرکت هوآوی یعنی یو چنگ‌دانگ است؛ فردی که در مراسم رونمایی از گوشی Honor Play (گوشی گیمینگ برند Honor هوآوی) از برنامه‌های هوآوی برای افزایش فروش در بازار گوشی‌های هوشمند خبر داد. 

هنوز به صورت دقیق مشخص نیست که هوآوی چگونه موفق به فروش 200 میلیون واحد از گوشی‌های هوشمند خود خواهد شد؛ با این‌حال، شرکت چینی توانسته‌ است در طی سال 2010 تا سال 2017، رشد تجارت گوشی‌های هوشمندش را 51 برابر افزایش دهد؛ به همین جهت، رشد 25 درصدی که این سازنده برای سال 2018 درنظر گرفته است، احتمالاً قابل دست‌یابی باشد. با وجود اینکه رئیس هوآوی به افزایش فروش گوشی‌های هوشمند این شرکت در سال 2018 خوش ‌بین است، باید دید که شرکت چینی در سه ماهه دوم سال 2018 چگونه ظاهر شده؛ با این وجود، بعید است بخش موبایل هوآوی در این بازه زمانی، عملکرد نامناسبی داشته باشد زیرا هوآوی در اوایل بهار از پرچمداران P20 و P20 Pro رونمایی کرد که با عملکرد خیره‌کننده خود در زمینه عکاسی، کاربران را به حیرت واداشته‌اند!

در صورتی‌که هوآوی موفق شود به هدف فروش خود در سال 2018 دست پیدا نماید، احتمالاً فاصله این شرکت با رقیبش یعنی اپل بسیار ناچیز خواهد بود؛ همان‌طور که احتمالاً در گزارش‌های پیشین خوانده‌اید، کوپرتینویی‌ها در سال 2017 توانسته‌اند 215 میلیون واحد گوشی‌هوشمند عرضه کنند و با توجه به کاهش محبوبیت‌ گوشی‌های گران‌قیمت، احتمالاً فروش اپل در سال جاری میلادی میلادی روند نزولی خواهد داشت. بدین شکل، فروش گوشی‌های هوشمند هوآوی و اپل در طی سال 2018، بسیار نزدیک خواهد شد.

شرکت هوآوی حتی درنظر دارد تا در طی چند سال آینده، رقیب آسیایی خود یعنی سامسونگ را نیز پشت سر بگذارد؛ هرچند، در طی رسیدن به این اهداف کار ساده‌ای در پیش نخواهد داشت! همان‌طور که می‌دانید، اپراتورهای مختلف در ایالات متحده از فروش گوشی‌های هوشمند هوآوی خودداری می‌کند و شرکت چینی، عملاً بازار آمریکا را برای گسترش فروش گوشی‌های هوشمند خود از دست رفته می‌بیند. این در حالی است که سامسونگ، بازار ایالات متحده را به تصاحب خود درآورده و نزدیک آمریکایی از محبوبیت زیادی برخوردار است! البته شرکت هوآوی در چین، پرفروش‌ترین سازنده گوشی‌هوشمند محسوب می‌شود و موقعیتش در بازارهای دیگر از جمله هند و کشورهایی اروپایی بسیار مناسب است؛ این موفقیت را می‌توان تاحدودی به عملکرد برند Honor وابسته دانست. همان‌طور که می‌دانید، ساب‌برند آنر در طی چند سال گذشته نسبت به فروش گوشی‌های هوشمند با قیمت مناسب اقدام کرده است و توانسته محبوبیت زیادی در بین کاربران به‌دست آورد.

در نهایت، باید گفت که فعلاً نمی‌دانیم پیش‌بینی هوآوی تا چه اندازه محقق خواهد شد؛ احتمالاً باید تا سه ماهه نخست سال 2019 منتظر بمانیم تا ببینیم که شرکت چینی می‌تواند سهمی بیشتری در بازار موبایل نسبت به اپل به‌دست آورد و جایگاه خود را به دومین سازنده پرفروش ارتقا دهد یا در رسیدن به این هدف، با شکست مواجه خواهد شد.  30 خرداد 1397
5 نظر
5.00
  9 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری