تست همراه اول

سرویس خبر
10 خرداد 1397 ساعت 11:30
0 نظر

 

تسلا مدل ۳ با یک بار شارژ و طی ۹۷۵ کیلومتر رکورد هایپرمایلینگ را شکست

تنها ۳۲ ساعت طول کشید تا سرنیشنان یک دستگاه تسلا مدل ۳ بتوانند با یک بار شارژ خودرو و طی ۶۰۶ مایل (۹۷۵ کیلومتر) رکورد هایپرمایلینگ جدیدی را ثبت نمایند.

هایپرمایلینگ تکنیکی است که برای نگه‌داری گاز (در این مورد خاص، الکتریسیته) که شامل رانندگی در سرعت پایین و پایدار است که کمترین استفاده از ترمز را داشته باشد. سین میشل و اریک استریت از اهالی کلورادو، هفته‌ی گذشته به این رکورد دست یافتند. البته قصد آن‌ها رسیدن به مسافت ۶۷۵ مایل بود اما در نهایت به ۶۰۶ مایل رسیدند.

این دو فرد در ایستگاهی در نزدیکی فرودگاه بین الملل دنوِِر سفر خود را آغاز کردند. از ایستگاه مذکور مسیری دایره‌ای به اندازه یک مایل را با سرعت ۲۰ تا ۳۰ مایل بر ساعت انتخاب کردند و تنها برای استفاده از سرویس بهداشتی خودرو را متوقف می‌کردند؛ حتی برای تهیه غذا نیز از یک سبد که به پنجره خودرو وصل بود استفاده می‌کردند، به نحوی که دوستان‌شان خوراکی را درون سبد قرار می‌دادند.

سرنشینان برای ذخیره‌ی انرژی باتری خودرو از کولر استفاده نمی‌کردند و شیشه‌ها را تیره کردند تا از گرم شدن دمای داخل بکاهند. میشل در توییت خود به این موضوع اشاره کرد که بیشترین دمای ثبت شده در داخل کابین، ۱۰۸ درجه بود. استریت نیزبنا به راهنمایی گینس، کل زمان سفر را (به‌ طور زنده و از طریق یوتیوب) ثبت کرد. براساس رکورد ثبت شده در گینس، یک BMW تنظیم شده توانست در اکتبر ۲۰۱۷ با یک‌بار شارژ، مسافت ۱۰۰۰ مایل را طی کند. اما مدل ۳ یک خودروی معمولی است که تا به حال رکوردی از هایپرمایلینگ برای آن ثبت نشده است. میشل گفت که هدف آن‌ها از این کار، افزایش آگاهی درباره‌ی خودروهای الکتریکی و کمک به کاهش نگرانی‌هایی است که گاهی بعضی از مردم درباره خودروهای الکترونیکی بیان می‌کنند.

میشل در توییت خود اعلام کرد که پس از طی این مسافت، خودرو با مشکل مواجه شد و باید با یدک کش تا یک ایستگاه شارژ حمل می‌شد و تا این لحظه مشکل حل نشده است.  10 خرداد 1397
0 نظر
3.67
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری