تست همراه اول

سرویس خبر
25 اردیبهشت 1397 ساعت 12:10
1 نظر

 

پورش دیزاین طراحی فبلت گران‌قیمت Mate RS هوآوی را نجات داده است

سرپرست بخش طراحی پورش دیزاین اعلام کرده است که ایجاد بریدگی در بالای نمایشگر گوشی Mate RS، با فلسفه طراحی این مدل در تضاد بوده است؛ به همین جهت، از اعمال چنین تغییری در فبلت Mate RS خودداری شده است.

شرکت هوآوی با پورش دیزاین برای چندین سال است که همکاری می‌کند؛ پیش‌تر، همکاری این دو شرکت به توسعه نسخه شخصی‌سازی شده از فبلت‌های سری Mate محدود شده بود و در حالی‌که گمان می‌رفت در اوایل فروردین از نسخه «پورش دیزاین» پرچمداران سری P20 رونمایی شود، هوآوی فبلت Mate RS را معرفی کرد که یک گوشی با برند «پورش دیزاین» است و البته قیمت بالایی دارد. شرکت چینی برای گوشی بدون حاشیه جدید خود از سری Mate، برچسب قیمتی 1880 دلار را درنظر گرفته شده است؛ این مدل برخلاف پرچمداران P20 و P20 Pro که در بالای صفحه‌نمایش خود بریدگی دارند، حاشیه‌ی بالای نمایشگرش را حفظ کرده است تا بدین شکل از دیگر برادران خود متمایز شود. اما آیا عدم گنجاندن بریدگی در بالای نمایشگر، تصمیم هوآوی بوده است یا پورش دیزاین تصمیم گرفته تا طراحی پرچمدار Mate RS را نجات دهد؟

خبرگزاری Digital Trends در گفت‌وگو با سرپرست بخش طراحی پورش دیزاین، در رابطه با همکاری با شرکت هوآوی اطلاعاتی را ارائه کرده است. به‌نظر می‌رسد توسعه فبلت Mate RS از اهمیت زیادی برای برند «پورش دیزاین» برخوردار بوده است و به همین جهت، تیم طراح تصمیم گرفته تا با جدیت پرچم‌دار جدید هوآوی را شخصی‌سازی کند. به گفته‌ی Christian Schwamkrug، سرپرست بخش طراحی پورش دیزاین، «بریدگی بالای نمایشگر که ناچ نامیده می‌شود» با فلسفه طراحی گوشی در تضاد بوده است. پورش دیزاین در هنگام توسعه Mate RS با اینکه فبلت 1800 دلاری هوآوی در بالای نمایشگرش بریدگی داشته باشد، مخالفت کرده است زیرا گمان می‌کند که ناچ روی تجربه کاربران تأثیر می‌گذارد؛ کاربران به تماشای تصاویر مربعی یا مستطیلی‌شکل در یک گوشی که فریم مشخصی دارد، عادت کرده‌اند اما Notch با این مفهوم در تضاد است.

در رابطه با این فبلت گران‌قیمت، بد نیست اشاره کنیم که Mate RS اولین گوشی هوآوی با حسگر اثرانگشت درون نمایشگر محسوب می‌شود؛ فرآیند احراز هویت کاربران با لمس صفحه‌نمایش امکان‌پذیر است. البته حسگر اثرانگشت دیگری در قاب پشتی گنجانده شده است تا در صورتی‌که از عملکرد سنسور اثرانگشت درون صفحه‌نمایش رضایت نداشتید، از آن استفاده کنید. فبلت مذکور مانند P20 Pro هوآوی از سه دوربین بهره می‌گیرد؛ هر سه سنسور به صورت عمودی در زیر یک‌دیگر جای گرفته‌اند تا بدین شکل، Mate RS از دیگر فبلت‌های سری میت متمایز شود.

لازم به‌ذکر است که شرکت ال‌جی دیسپلی، نمایشگر فبلت میت RS را توسعه داده است؛ هوآوی در فبلت گران‌فیمت خود از یک نمایشگر از نوع P-OLED استفاده کرده که رزولوشن صفحه‌نمایش آن QHD+ است. در حالی‌که پرچمدار P20 Pro از یک صفحه‌نمایش OLED بهره می‌گیرد که رزولوشن FHD+ دارد. آخرین فبلتی که توسط هوآوی از سری Mate عرضه شده، میت 10 پرو است که از صفحه‌نمایش OLED با رزولوشن FHD+ استفاده می‌کند. Mate RS مانند پرچمداران P20 و P20 Pro از تراشه Kirin 970 با هشت هسته پردازشی استفاده می‌کند؛ این تراشه برای اولین‌بار در سری Mate 10 مورد استفاده قرار گرفت و سپس پرچمداران دیگری از برند Honor مجهز به Kirin 970 معرفی شده‌اند. تراشه مذکور که فرآیند ساخت 10 نانومتری در توسعه آن موردلحاظ قرار گرفته است، قدرت‌مندترین پردازنده فعلی هوآوی محسوب می‌شود.  25 اردیبهشت 1397
1 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری