تست همراه اول

سرویس خبر
23 اردیبهشت 1397 ساعت 11:00
8 نظر

 

گلکسی S9 سامسونگ از نگاه طراحان

فرآیند طراحی گوشی گلکسی S9 و S9+ سامسونگ با چالشی ساده اما مهم آغاز شد: طراحی گوشی هوشمندی که روش ارتباطات مردم، تجربه آنها از دنیای اطراف و اشتراک‌گذاری را متحول سازد. تیم توسعه گلکسی S9 برای موفقیت در این چالش چند هدف کلیدی را برای طرح نهایی خود تعیین کرد تا محصولی را بسازد که انعکاسی کامل از روش کاربرد دستگاه‌های همراه در زندگی ما باشد.

در ادامه مطلب نگاهی داریم به پشت صحنه فرآیند طراحی جدیدترین پرچمدار گوشی‌های شرکت سامسونگ و نکات کلیدی که در این روند لحاظ شده و توانسته به گلکسی S9 در مقام یک گوشی پیشرو در بازار شکل بدهد. در اینجا ۹ نکته کلیدی این فرآیند از زبان اعضای تیم طراحی شرکت سامسونگ مطرح شده است.

 

خلق تجربه‌ای یکپارچه و نوآور

تایهون کیم، عضو تیم طراحی گلکسی سامسونگ می‌گوید «ما در زمان طراحی گلکسی S9 روی بهینه‌سازی تجربه کاربر نهایی تمرکز داشتیم. در زمینه دوربین تمرکز ما روی قابلیت فیلمبرداری فوق آهسته به شکلی بود که کاربرد آن بسیار ساده باشد و بتوان ویدیوهای گرفته شده را مستقیما و به روشی ساده روی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت».

 

ایموجی‌های AR برای بیان احساسات

وان هیونگ چو از دیگر اعضای تیم طراحی نیز می‌گوید «ارتباطات امروزه مساویست با بیان احساسات. ما هم به دنبال طراحی ایموجی‌های واقعیت افزوده (AR) بودیم که به شخصی‌ترین ایموجی‌های ممکن بدل شوند. این ایموجی‌ها مشخصات فردی کاربر را با فناوری واقعیت افزوده ترکیب می‌کنند. قابلیت My Emoji می‌تواند حرکت‌های چهره فرد را تقلید کرده و به او امکان دهد احساساتش را به شکلی کاملا شخصی ابراز کند».

 

بیشترین بهره برداری از دوربین

جان‌مو کیم هم یکی دیگر از تیم طراحی گلکسی S9 سامسونگ است که درباره این محصول می‌گوید «ما همچنان به دنبال رسیدن به بهترین و حرفه ای ترین کیفیت تصویر هستیم. اما هدف مهم‌تر این بود که کاربران بتوانند از فناوری‌های پیشرفته دوربین بصورت کامل و آسان استفاده کنند. هدف ما تولید دوربینی بود که بتواند بهترین عکس‌ها را در اختیار همه کاربران قرار دهد بدون اینکه نیازی به تغییر دادن تنظیمات گوشی داشته باشند».

 

خلق تجربه صوتی منحصربه‌فرد

«همکاری سامسونگ با برند هرمان (HARMAN) و دالبی آتموس (Dolby Atmos) توانست به خلق بلندگوهایی منجر شود که هم از نظر کیفیت و هم از نظر حجم صدا بسیار رضایتبخش هستند» این‌ها حرف‌های جیهون کیم، یکی دیگر از اعضای تیم طراحی است. او می‌افزاید «ما در یک روند طولانی تحقیق و توسعه به این نتیجه رسیدیم که صدای فراگیر می تواند تجربه‌ای کاملا جدید را در اختیار کاربران گوشی‌های هوشمند قرار دهد که بصورت مرتب از گوشی‌شان استفاده می‌کنند. بلندگوهای گلکسی S9 نقطه عطف تلاش مداوم سامسونگ برای رسیدن به تجربه‌ای بی همتا در حوزه صوتی و تصویری است».

 

تحول طراحی بر اساس نظرات کاربران

گلکسی S8 سامسونگ از جهت طراحی بی نظیر و زیبای خود مورد تحسین واقع ‌شد. با وجود این جائو بایک از طراحان گلکسی S9 می‌گوید «ما در طراحی این محصول با دقت به نظرات کاربران برای ارتقاء هر چه بیشتر طراحی، گوش کردیم. به این صورت که تصمیم گرفتیم جاگذاری حسگر اثرانگشت و دکمه‌های کناری را تغییر داده و همان حاشیه‌های ناچیز را هم کمتر کنیم. برای اینکه صفحه‌ نمایش گوشی بیش از پیش بی‌حاشیه به نظر برسد، ما حاشیه‌ها و صفحه نمایش را با رنگ سیاه پررنگی طراحی کردیم به طوری که این دو بخش بیش از قبل با هم ترکیب شده و حتی حسگر اسکن چشم را هم پنهان کنند و همچنین در تولید نهایی از شیشه‌ای ضخیم‌تر و ماندگارتر استفاده شد».

 

ایجاد UX (تجربه کاربری) کارآمد برای ابراز احساسات خودمان

اعضای تیم طراحی UX گلکسی S9 می‌گویند طراحی تجربه کاربری یا UX این گوشی با تاکید بر کارآمد بودن انجام شد زیرا مدیریت گوشی را ساده‌تر و تجربه استفاده از آن را برای شما بهتر می‌کند. به گفته این تیم از آنجا که گوشی‌های هوشمند نمودی از شخصیت کاربر هستند، تلاش شد تا UX این گوشی تا حد ممکن قابل تنظیم و نمایشی از خلاقیت و ابراز شخصیت کاربر باشد و طیف‌ وسیعی از افکت‌های صوتی نیز در آن انجام شود.

 

هوش مصنوعی به زبان ساده

مارتین لی مدیر بخش تولید اپلیکیشن‌های سامسونگ می‌گوید «ما با همکاری شرکت‌های مختلف توانستیم بیکسبی را تا حد زیادی توسعه بدهیم به شکلی که در کشورهای مختلف خدمات مناسب همان منطقه را ارائه کند. ما بصورت مداوم قابلیت‌هایی را در بیکسبی ایجاد می‌کنیم که می‌تواند به ساده‌تر شدن زندگی روزمره کاربران کمک کند».

 

تعریفی نو از رضایت از گوشی هوشمند

به گفته اعضای تیم طراحی گلکسی S9 قابلیت‌های اصلی گوشی‌های هوشمند اکنون به نقطه‌ای رسیده است که کاربران را تا حد زیادی راضی نگه می‌دارد. مسئله مهم، دیگر تنوع خدمات نیست بلکه میزان رضایت مشتری از آن خدمات است. در حال حاضر باید به فاز بعدی گوشی‌های هوشمند فکر کنیم، زمانی که باید نوآوري‌های ما انعکاسی کامل از نسل جدید کاربران‌مان باشد.

 

همیشه پیشتاز

تایهوم کیم می‌گوید «بسیار مهم است که در قابلیت‌های نوآورانه همیشه یک قدم جلوتر از بقیه باشیم و در عین حال عرضه آنها را به شکلی زمان‌بندی کنیم که بتواند توجه کاربران را جلب کند. برنامه ما این است که در کنار وارد کردن فناوری‌های جدید مثل واقعیت افزوده (AR) و هوش مصنوعی (AI) به گوشی، روی قابلیت‌های بصری دینامیکی هم کار کنیم».  23 اردیبهشت 1397
8 نظر
3.71
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری