تست همراه اول

سرویس خبر
17 اردیبهشت 1397 ساعت 17:40
0 نظر

 

آنچه از کنفرانس Google I/O 2018 انتظار داریم

کنفرانس امسال توسعه دهندگان گوگل یا همان Google I/O فردا به مدت دو روز آغاز به کار می‌کند. در ادامه مطلب با آنچه انتظار می‌رود گوگل در اولین روز از این کنفراسن به حضار معرفی کند آشنا می‎شویم.

کنفرانس سالیانه توسعه دهندگان گوگل که با نام Google I/O نشاخته می‏شود یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای دنیای فناوری است. کنفرانس امسال توسعه دهندگان گوگل فردا ساعت 21:30 دقیقه به وقت ایران در کالیفرنیا برگزار می‎شود و آنطور که خبرهای آن به گوش رسیده قرار است در مورد موضوعاتی از قبیل نسخه‌ جدید سیستم عامل اندروید، محصولات جدید گوگل و ویژگی‌های جدید سرویس‌های این شرکت صحبت شود.

در ادامه این مطلب با ما باشید تا مرور کوتاهی داشته باشیم بر آنچه انتظار داریم در کنفرانس Google I/O 2018 مطرح شود.

Android P

کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل همواره محلی برای نمایش ویژگی‌های جدید نسخه‌های جدید اندروید بوده است. انتظار داریم امسال گوگل از مهم‌ترین ویژگی‌ها و تغییرات سیستم عامل خود در نسخه Android P اطلاعاتی به کاربران بدهد. برخلاف چند سال گذشته به نظر می‌رسد امسال بیشتر تغییرات ایجاد شده در اندروید به ظاهر و رابط کاربری آن مربوط باشد.

 

AI

گوگل همیشه در تلاش بوده است تا محصولات و خدمات خود را هوشمندتر کند؛ از همین روی سال به سال نقش هوش مصنوعی در سرویس‌های مختلف این شرکت بیشتر می‎شود. سال گذشته دیدیم که Google Lens با کمک گرفتن از AI قادر به انجام چه عملیات‌های پیچیده‌ای است. پیش‌بینی می‎شود امسال گوگل باز هم قدرت هوش مصنوعی و قابلیت‌هایی که به سرویس‌هایش اضافه شده است را به کاربران نشان دهد.

 

Google Home

رقابت میان دستیارهای شخصی سیری، الکسا و گوگل به بالاترین حد خود رسیده است. گوگل اگرچه وضع خوبی در Google Assistant  دارد اما از وضعیت Google Home چندان راضی نیست. انتظار می‌رود در کنفرانس فردا ویژگی‌ها و امکانات جدیدی برای Google Home معرفی شود ولی نباید منتظر معرفی نسل جدید این دستگاه بود.

 

Google Photos

گوگل فوتوز همیشه جایگاه ویژه‌ای در کنفرانس‌های Google I/O داشته است؛ بنابراین امسال نیز انتظار داریم گوگل فوتوز در زمان ارائه با معرفی ویژگی‌های جدید و هوشمندی بیشتر بدرخشد. همچنین گفته می‏شود گوگل قرار است تغییرات چشم‌گیری در پلتفرم اخبار خود و فروشگاه نرم‌افزاری گوگل پلی ایجاد کند.

 

Material Design 2

سبک طراحی متریال دیزان انقلابی شگرف در طراحی محصولات گوگل ایجاد کرد. اکنون انتظار می‌رود پس از 4 سال گوگل نسخه جدیدی از متریال دیزاین را به توسعه‌دهندگان نشان دهد که می‌تواند بسیار جذاب‌تر از قبل باشد. احتمالا اولین تاثیری که متریال دیزاین 2 در محصولات گوگل خواهد گذاشت به مرورگر کروم و تغییر ظاهر آن مربوط می‏شود.

 

Wear OS

چندی پیش شایعه ری‌برند سیستم عامل Android Wear گوگل را شنیده بودیم. آنطور که شایعات عنوان کرده‌اند گوگل قصد دارد سیستم عامل اندروید ور را به Wear OS تغییر دهد و امکانات و قابلیت‌های جدیدی به آن بیفزاید. پیش‌بینی می‌شود فردا این اتفاق رخ دهد و گوگل Wear OS را به حضار معرفی کند.

   17 اردیبهشت 1397
1443 بازدید
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری