تست همراه اول

سرویس خبر
17 اردیبهشت 1397 ساعت 12:50
4 نظر

 

رسمی: ال‌جی به عرضه گوشی‌ با نمایشگر اولد ادامه می‌دهد؛ هدف بعدی LG V40

ال‌جی تأیید کرده است از نمایشگرهای OLED در گوشی‌های هوشمند خود همچنان استفاده خواهد کرد؛ به همین جهت، انتظار می‌رود LG V40 به چنین نمایشگری مجهز شده باشد.

شرکت ال‌جی به صورت رسمی تأیید کرده است که گوشی‌های جدید سری V به صفحه‌نمایش از نوع OLED مجهز خواهند شد. با وجود اینکه گمان می‌رفت پرچم‌دار جدید این شرکت یعنی G7 ThinQ در دو مدل با نمایشگر اولد و LCD راهی بازار خواهد شد، ال‌جی از پنل‌های ارزان‌قیمت‌تر LCD استفاده کرده است؛ البته شرکت کره‌ای مدعی است پنل LCD به‌کار گرفته شده در G7 ThinQ عملکرد بسیار خوبی دارد زیرا از ساب‌پیکسل‌های سفید برخوردار است که روشنایی حداکثری نمایشگر را به 1000 نیت افزایش می‌دهد.

ال‌جی به وب‌سایت AndroidHeadlines پیرامون تصمیمش برای تجهیز G7 ThinQ به پنل از نوع MLCD+ توضیح می‌دهد و مدعی است که سری گوشی‌های G، پرچمداران رایج‌تر در مقایسه با سری V هستند. همین موضوع باعث شده است تا شرکت کره‌ای، G7 ThinQ را یک پرچمدار خوش‌قیمت درنظر بگیرد؛ البته گفته می‌شود که قیمت پنل نمایشگر روی تصمیم ال‌جی برای تجهیز این گوشی به پنل از نوع MLCD تأثیرگذار نبوده است. 

به‌نظر می‌رسد این سازنده به دنبال تمایز میان گوشی‌های سری G و V است؛ همین موضوع باعث شده تا به دنبال محدود نگه‌داشتن پنل‌های اولد به پرچم‌داران سری V باشد. سال گذشته، فبلت LG V30 توسط این سازنده با نمایشگر P-OLED معرفی شد؛ علی‌رغم تمام انتقاداتی که نمایشگر LG V30 را هدف قرار داده بود، این گوشی عملکرد نسبتاً خوبی در مقایسه با رقبای اندرویدی خود داشت. به همین جهت، ادامه یافتن این روند یعنی استفاده از نمایشگر OLED در گوشی‌های آینده ال‌جی از سری V نظیر V40 ThinQ چندان دور از انتظار نیست؛ ال‌جی مدعی است محصولات جدیدش از سری V نوآورانه‌تر هستند و شاید همین موضوع باعث شده است تا شرکت کره‌ای به دنبال راهی برای تمایز بخشیدن به پرچم‌داران خود در نیمه دوم هر سال باشد.

در حال‌حاضر، چهار گوشی از سری V معرفی شده است؛ LG V10 اولین گوشی ال‌جی از سری V محسوب می‌شود که از نمایشگر ثانویه بهره می‌گیرد. با گذشت یک سال، ال‌جی از جانشین آن با نام LG V20 رونمایی کرد که به تبعیت از نسل گذشته خود، به نمایشگر ثانویه مجهز شده است. آخرین گوشی که توسط این سازنده کُره‌ای از سری V معرفی شده، V30S ThinQ نام دارد که نسخه ارتقا یافته V30 محسوب می‌شود؛ با اینکه مشخصات سخت‌افزاری هر دو گوشی تقریباً مشابه است (البته از تفاوت میان‌ آن‌ها در زمینه مقدار حافظه رم فاکتور بگیرید!)، فبلت V30S ThinQ از قابلیت‌هایی برای بهبود عملکرد دوربین به لطف هوش مصنوعی بهره می‌برد. باید اشاره کرد که در فبلت V30، نمایشگر ثانویه به دلیل استفاده از صفحه‌نمایش OLED حذف شده است و با توجه به تصمیم ال‌جی برای عرضه پرچم‌داران آینده‌اش با این پنل نمایشگر، بعید می‌دانیم صفحه‌نمایش ثانویه جایی در گوشی‌های جدید ال‌جی داشته باشد.

انتظار می‌رود در سال 2018، دو گوشی دیگر از سری V معرفی شود؛ V35 ThinQ که یک فبلت انحصاری برای عرضه توسط اپراتور AT&T خواهد بود، به صفحه‌نمایش OLED مجهز شده است. همچنین انتظار داریم گوشی V40 ThinQ تا پایان سال توسط ال‌جی معرفی شود؛ قابلیت‌های این مدل هنوز مشخص نشده است. با توجه به اینکه ال‌جی، سری G را پرچم‌داران خوش‌قیمت خود عنوان می‌کند؛ بعید نیست پرچم‌داران آینده سری V با قیمتی نزدیک به 1000 دلار راهی بازار شوند. فبلت V30S ThinQ که اوایل سال 2018 از آن رونمایی شده بود، هم‌اکنون با قیمتی نزدیک به  930 دلار در بازار ایالات متحده آمریکا پیش‌فروش می‌شود. بالا نگه داشتن قیمت پرچم‌داران سری V، به افزایش سوددهی شرکت ال‌جی به طور چشمگیر کمک خواهد کرد.  17 اردیبهشت 1397
4 نظر
3.67
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری