تست همراه اول

سرویس خبر
11 اردیبهشت 1397 ساعت 11:15
2 نظر

 

استعفای وزیر ارتباطات در پی فیلترینگ تلگرام (آپدیت: جهرمی موضوع استعفا را تکذیب کرد)

روند فیلتر شدن تلگرام در سرویس‌دهنده‌های اینترنت کشور در حال انجام است و هم‌اکنون خبر رسیده که در پی اجرای این حکم وزیر ارتباطات استعفای خود را به رئیس جمهور تقدیم کرده است.

شب گذشته در پی حکمی که به تایید دادستانی تهران رسید، دستور فیلترینگ کامل تلگرام به تمام سرویس‌دهنده‌های اینترنت کشور صادر شد. از ساعاتی بعد ابتدا اپراتورهای موبایل و سپس به تدریج سایر سرویس‌دهنده‌ها اقدام به فیلترینگ تلگرام کرده‌اند. این خبر بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته تا جایی که محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات نیز در یک رشته توییت در توییتر رسمی خود اعلام کرد دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات توقف ناپذیر است اما زمانی که مقررات کشورها محترم شمرده نشود، عکس العمل حاکمیتها امری غیرطبیعی و غیرمعقول نمی‌نماید.

اما خبر دیگری که در این رابطه از سوی برخی خبرگزاری‌ها منتشر شده موضوع استعفای آذری جهرمی است. خبرگزاری‌های رسمی تایید کرده‌اند که وزیر ارتباطات استعفای خود را به ریاست جمهور تقدیم کرده و در انتظار گرفتن پاسخ ایشان است. خبرهای تکمیلی در این مورد به زودی اعلام می‌شود.

به‌روزرسانی:

وزیر ارتباطات در پاسخ به شایعه استعفای خود به خبرگزاری ایسنا گفت: اعلام نظرات کارشناسی لزوما به معنای استعفا نیست. چالشهای فیلترینگ را مستند و مستدل اعلام کرده‌ایم. مراجع تصمیم‌گیر نظرات ما را شنیده‌اند و تصمیم گرفته‌اند.

وزیر ارتباطات در پاسخ سوال ایسنا در مورد صحت استعفای خود گفت: نباید اعلام نظرات کارشناسی را استعفا تفسیر کنیم. در مورد فیلترینگ ما بارها اعلام کرده‌ایم که فیلترینگ تنها راه حل نیست و در مورد چالشهای آن نیز نظرات را مستدل و مستند به مراجع مربوطه اعلام کرده‌ایم. شواهد حاکی از بروز مشکلاتی در فیلتر تلگرام  در روسیه نیز هست و ممکن است اینگونه مشکلات در ایران هم رخ دهد. در هر حال به نظر می‌رسد فراتر از بحث امروز باید سیاستگذاری و قانونگذاری کشور در مورد رسانه‌های نوین را سریعتر به نتیجه رساند تا دیگر شاهد اینگونه چالشها نباشیم.  11 اردیبهشت 1397
2 نظر
4.33
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری