تست همراه اول

سرویس خبر
10 اردیبهشت 1397 ساعت 17:00
10 نظر

 

آیا هوآوی مجبور به توسعه سیستم عامل مخصوص به خود خواهد شد؟

در پی منع شرکت ZTE از سیستم عامل اندروید در محصولات خود، حالا هوآوی نیز با تهدید از دست دادن لیسانس استفاده از اندروید روبه‌رو است.

همانطور که می‌دانید چند سالی است که سامسونگ، به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی، در حال توسعه سیستم عامل اختصاصی خود به نام تایزن است و هم اکنون از آن در ساعت‌های هوشمند و تعداد محدودی از گوشی‌های هوشمندش نیز استفاده می‌کند.

اکنون شرایطی به وجود آمده که ممکن است هوآوی نیز به عنوان یکی دیگر از بزرگ‌ترین شرکت‌های اندرویدی، به دنبال توسعه سیستم عاملی مخصوص به خود برود و میزان وابستگی خود را به سیستم عامل گوگل کم کند.

چند روز پیش وزارت بازرگانی ایالات متحده، استفاده از فناوری‌های آمریکایی را برای شرکت ZTE ممنوع کرد. این ممنوعیت به مدت 7 سال برقرار خواهد بود و شامل ممنوعیت استفاده از لیسانس سیستم عامل اندروید گوگل نیز می‏شود.

آمریکایی‌ها مدعی هستند ZTE تحریم‌های این کشور علیه ایران را دور زده است؛ اتهامی که متوجه شرکت Huawei  نیز شده و ممکن است به‌زودی این شرکت چیزی نیز جریمه شود.

اگر در آینده امکان استفاده از اندروید از هوآوی گرفته شود این شرکت نه تنها اجازه استفاده از این سیستم عامل در گوشی‌های خود را از دست می‌دهد بلکه دیگر قادر نخواهد بود از اپ‌های رسمی گوگل از جمله گوگل پلی نیز استفاده کند؛ بنابراین راهی جز توسعه سیستم‌عاملی اختصاصی نخواهد داشت.

در حال حاضر مسئولان هوآوی توسعه سیستم عامل اختصاصی این شرکت را رد کرده‌اند و گفته‌اند برنامه‌ای برای این کار ندارند. باید دید اگر هوآوی نیز همچون ZTE  با دولت آمریکا به مشکل خورد چه تصمیمی برای حل این مشکل خواهد گرفت.

   10 اردیبهشت 1397
10 نظر
5.00
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری