تست همراه اول

سرویس خبر
10 اردیبهشت 1397 ساعت 14:25
3 نظر

 

تماشا کنید: اولین ربات تبدیل شونده به اتومبیل!

انسان‌ها همیشه در رویای ساخت روبات‌های تبدیل شونده بودند و کارتون‌ها و فیلم‌های سینمایی مختلفی در این باره تولید کرده‌اند. حالا یک تیم رباتیک ژاپنی رویایمان را به حقیقت پیوند داده و ربات نوینی را طراحی کرده است که می‌تواند به ماشین اسپرت تبدیل شود.

یک تیم رباتیم ژاپنی ربات نوینی ساخته انسان سال‌ها در رویای به تحقق یافتنش بوده است. این ربات J-Deite RIDE نام دارد و دارای عملکردهای چندگانه راه رفتن و تبدیل شدن به اتومبیل است.

J-Deite RIDE تا جایی که اطلاع داریم، اولین ربات در جهان است که می‌تواند از حالت ایستاده به اتومبیل اسپرت با قابلیت حمل دو سرنشین تبدیل شود.

ربات نوین J-Deite RIDE توسط تیم رباتیک کمپانی ژاپنی Brave Robotics و با همکاری کمپانی دیگری به نام Sansei Technologies طراحی و ساخته شده است. همان‌طور که در ویدیو مشاهده می‌کنید، این ربات نه تنها با قابلیت تبدیل ساخته شده بلکه بسیار زیبا و خوش ساخت هم طراحی شده است.

این ربات نوین نه تنها از نظر ظاهری بلکه از نظر قابلیت عملکرد هم بی نظیر است و می‌تواند در حالت اتومبیل تا سرعت 60 کیلومتر در ساعت حرکت کند. J-Deite RIDE در حالت ایستاده 3.6 متر ارتفاع دارد و گفته می‌شود که قادر است در این حالت با سرعت حداکثر 30 کیلومتر در ساعت بدود.

اتوماسیون می‌تواند در دهه‌های آینده نیروی کار انسانی را در جهان به شدت تحت تاثیر قرار دهد و انقلاب صنعتی تازه‌ای را رقم بزند. از طرفی حتما شنیده‌اید که هرقدر رباتی جذاب و سرگرم کننده باشد، میزان مفید بودنش به نسبت کمتر خواهد شد. البته همه این حرف‌ها در حد تئوری بیان شده‌اند و برخی هم معتقدند که عصر ربات‌ها ممکن است پایان انسان‌ها باشد!

   10 اردیبهشت 1397
3 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری