سرویس خبر
3 اردیبهشت 1397 ساعت 09:30
23 نظر

 

پرچمدار P20 Pro هوآوی برنده جایزه عکاسی سال شد!

پرچمدار P20 Pro هوآوی که ماه گذشته رسما معرفی شد، توانسته است با دوربین سه گانه بی نظیرش جایزه عکاسی سال 2018 را از TIPA ببرد.

هوآوی ماه گذشته از تازه‌ترین پرچمدار خود تحت عنوان P20 و P20 Pro با مشخصات سطح بالا و قیمت مناسب رونمایی کرد. این گوشی از زمان معرفی رسمی تا به حال مورد توجه عموم کاربران و کارشناسان قرار گرفته و حالا توانسته است جایزه عکاسی را هم از TIPA(Technical Image Press Association) دریافت کند. پیش از معرفی این گوشی، پرچمدار Galaxy S9 در ابزار DxOMark توانسته بود بیشترین امتیاز را کسب کند اما P20 Pro توانست با آن دوربین بی نظیر سه گانه تاج پادشاهی را از سر پرچمدار سامسونگ بردارد. در ادامه تحسین‌های فراوان، حالا P20 Pro توانسته است جایزه بهترین گوشی همراه عکاسی را در سال 2018 از TIPA بگیرد.

به دست آوردن این جایزه فصل تازه‌ای را برای کمپانی هوآوی آغاز می‌کند. TIPA یک سازمان غیرانتفاعی است که به طور سالانه با بیش از 30 مجله بسیار معروف عکس و تصویر همکاری می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد که به تصاویر در دسته‌بندی‌های مختلف ازجمله DSLR و سایر مفاهیم بی نظیر مانند دوربین‌های پهپاد و 360 درجه امتیاز دهند. در ارتباط با برنده شدن گوشی تازه هوآوی هم به نظر می‌رسد که طراحی لنزهای سه‌گانه با لنزهای مونوکروم و تله فوتو در کنار هم امتیاز اصلی P20 Pro در مقابل سایر گوشی‌های رقیب با تنها دو لنز بوده است.

جوایز مرتبط با دوربین گوشی‌ها همیشه بحث برانگیز بوده‌اند چراکه داوران الزاما قادر نخواهند بود که دوربین گوشی‌ها را براساس نیازمندی‌های همه مصرف کنندگان ارزشیابی کنند. از طرفی همین ارزیابی‌ها می‌توانند ابزار مفیدی برای نمایش سطح کیفی حسگرهای دوربین گوشی‌ها باشند. از آنجا که P20 Pro مدتهاست توانسته است حس تحسین همگان را نسبت به خود برانگیزاند، منطقی به نظر می‌رسد که از دوربین فوق العاده‌ای هم بهره ببرد.

هوآوی وعده داده بود که قصد دارد در تصمیم‌گیری‌های آینده‌نگرانه خود جسورانه‌تر رفتار کند و به نظر می‌رسد که طراحی لنزهای سه گانه در پرچمدار تازه‌اش هم به دنبال همین وعده محقق شد. این کمپانی موفق چینی همچنین اخیرا اعلام کرد که طراحی بریدگی حاشیه را تقریبا 4 سال پیش در دست داشته است اما به خاطر احتمال بروز عکس العمل منفی ازسوی کاربران آن را تا امسال محقق نکرده بود. هوآوی همچنین اعلام کرده است که در آینده نمی‌خواهد دوباره چنین اشتباهاتی را مرتکب شود و رنگ توایلایت از این دوگانه سطح بالا را در راستای برهم زدن مرزهای طراحی ظاهری معرفی کرده است.

کمپانی چینی مذکور بسیار نسبت به فروش دوگانه پرچمدار تازه‌اش امیدوار است. هوآوی پیش بینی کرده است که حدود 20 میلیون واحد از دو گوشی P20 و P20 Pro را در سال 2018 به فروش می‌رساند. اگر ارقام فروش اخیر این گوشی‌ها در چین را در نظر بگیریم، شروع فروش آن‌ها بسیار چشمگیر و خوب بوده است. کمپانی هوآوی توانسته است تنها در عرض 10 ثانیه حدودا 15 میلیون دلار از فروش گوشی‌های مذکور درآمد کسب کند.

   3 اردیبهشت 1397
23 نظر
4.11
  9 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری