تست همراه اول

سرویس خبر
1 اردیبهشت 1397 ساعت 10:45
0 نظر

 

پردازنده Kirin به گوشی‌های هوآوی و برند Honor محدود باقی می‌ماند

هوآوی اعلام کرده است که تصمیمی برای فروش پردازنده‌های Kirin به شرکت‌های چینی دیگر ندارد؛ این شرکت مدعی شده است که عملکرد پردازنده‌های Kirin با بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری و بهره‌گیری از معماری‌ خاص در سخت‌افزار گوشی‌های این شرکت، به سطح مناسبی رسیده است.

هوآوی از جمله معدود سازندگان مطرحی است که برای گوشی‌های هوشمند خود، تراشه اختصاصی توسعه می‌دهد. اکثر پردازنده‌های مورد نیاز برای گوشی‌های هوشمند این شرکت و برند Honor که تابعه هوآوی است، توسط HiSilicon توسعه می‌یابد که به تصاحب این غول چینی درآمده است. با این‌حال، به‌نظر می‌رسد که هوآوی هیچ علاقه‌ای به فروش پردازنده‌های ساخت خود به سازندگان دیگر ندارد.

در کنفرانس اختصاصی شرکت هوآوی در شانگهای چین، هوآوی این موضوع را به صورت رسمی اعلام کرده است و ادعا می‌کند که پردازنده‌های Kirin به محصولات این شرکت محدود باقی خواهد ماند. هوآوی برای انحصارگرایی خود، دلایل مشخصی هم دارد؛ این شرکت مدعی است که تنها خود پردازنده‌های Kirin، باعث عملکرد قابل قبول محصولات این شرکت نمی‌شود. شرکت چینی با بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری و معماری سخت‌افزاری که برای محصولاتش درنظر گرفته است، عملکرد پردازنده‌های Kirin را بهبود می‌دهد؛ شرکت چینی به رام EMUI اشاره دارد که روی گوشی‌های هوآوی نصب شده است و ادعا می‌کند که بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری صورت‌ گرفته، باعث شده است تا پردازنده‌های Kirin از عملکرد مناسب برخوردار شوند.

با اینکه بیشتر گوشی‌های هوآوی با پردازنده اختصاصی ساخت این شرکت چینی عرضه می‌شوند؛ برخی از گوشی‌های این شرکت با پردازنده ساخت کوالکام یا مدیاتک در بازار قابل خریداری هستند. با این‌حال در گوشی‌های پرچم‌دار هوآوی، خبری از تراشه‌های ساخت کوالکام یا مدیاتک نیست و این شرکت چینی از تراشه‌های رده‌بالای Kirin از سری 900 برای محصولات پرچمدارش استفاده می‌کند.

آخرین تراشه رده‌بالایی که توسط هوآوی معرفی شده، Kirin 970 است که در گوشی‌های مختلف این شرکت از جمله سری Mate 10 (شامل Mate 10 و Mate 10 Pro) به کار گرفته شده است. ضمن اینکه پردازنده مذکور به گوشی پرچمدار P20 Pro و P20 قدرت می‌دهد؛ برند Honor هوآوی نیز گوشی‌های Honor View 10 و Honor 10  را با این تراشه معرفی کرده است. در گوشی‌های میان‌رده هوآوی نیز فعلاً شاهد استفاده از تراشه Kirin 659 هستیم که فبلت P20 Lite نیز از این تراشه بهره می‌گیرد؛ Kirin 659 در سطح تراشه‌های سری 900 کرین نیست اما به عنوان پردازنده‌های میان‌رده، عملکرد نسبتاً معقولی دارند. باید اشاره کرد که برای نیمه دوم سال 2018 نیز هوآوی از پردازنده Kirin 980 روی پرچمداران سری Mate 20 استفاده خواهد کرد؛ گوشی‌هایی که هوآوی از سری Mate 20 ارائه می‌دهد، اولین محصولات مجهز به این پردازنده‌ها خواهند بود. سپس، ممکن است محصولات دیگری توسط هوآوی در سال آینده با این تراشه ارائه شود؛ ضمن اینکه برند Honor نیز احتمالاً پرچمدارانی را با این تراشه ارائه خواهد داد. انتظار داریم شرکت هوآوی، تراشه‌های میان‌رده جدیدی را نیز معرفی کند؛ البته در رابطه با آن‌ها فعلاً جزئیات چندانی منتشر نشده است.  1 اردیبهشت 1397
0 نظر
4.75
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری