جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
30 فروردین 1397 ساعت 12:15
0 نظر

 

تویوتا به دلیل مسائل امنیتی از اندروید اتو استفاده نخواهد کرد

تویوتا که چند سالی از به کار بردن اپل‌کارپلی و اندرویواتو امتناع می‌کرد قرار است در محصولات 2019 خود از سیستم‌عامل کارپلی اپل استفاده کند. این کمپانی اعلام کرده است که از سیستم اطلاعات و سرگرمی اندروید استفاده نخواهد کرد.

اگر طرفدار تویوتا هستید و این امید را داشتید که روزی با اتصال گوشی اندرویدی خود به خودرو، از سیستم اندرویداتو استفاده کنید، این خبر برای شما ناراحت کننده خواهد بود. اما این تصمیم فعلا معتبر بوده و باید منتظر واکنش شرکت‌های تویوتا و گوگل باشیم. در ژانویه گذشته شرکت تویوتا اعلام کرد که قرار است، تویوا آوالون 2019 اولین محصول تویوتا باشد که از سیستم اپل‌کارپلی استفاده می‌کند.

مارک دجونگ، مدیربرنامه آوالون، می‌گوید: «ما یک کمپانی ماندگار هستیم، به همین دلیل باید اطمینان کسب کنیم که همه چیز خوب است چرا که می‌خواهیم اطلاعات شخصی کاربرانمان را حفظ کنیم».
مشکلات تویوتا با اندروید به اواسط ۲۰۱۵ برمی‌گردد که این شرکت ژاپنی در مورد هر دو سیستم اطلاعلاتی مردد بود. در آن زمان بسیاری از کمپانی‌های دیگر نیز در مورد اینکه آیا کنترل سیستم اطلاعاتی خودرو را به صورت کامل در اختیار این سیستم‌ها بگذارند، شک داشتند و هنوز هم خیلی از شرکت‌های خودروسازی ترجیح می‌دهند تا از سیستم اطلاعاتی و سرگرمی اختصاص خودشان استفاده کنند.
تنها چند ماه بعد از اینکه تویوتا تصمیم گرفت تا از سیستم اختصاصی خود در خودروهایش استفاده کند، مجله موتور ترند گزارش عجیبی منتشر کرد که نشان می‌داد گوگل بسیاری از اطلاعات غیرضروری را جمع‌آوری می‌کند. در این گزارش قید شده بود که گوگل اطلاعاتی من جمله سرعت خودرو، میزان گازدادن، اطلاعات خنک کننده و دمای روغن و دور موتور و ... را جمع آوری می‌کند. گوگل در واقع طالب تکمیل OBD2 dump است در صورتیکه اپل تنها زمانی‌که کاربر در حال استفاده از کارپلی باشد از این سیستم استفاده می‌کند.
گوگل این ادعاها را رد می‌کند، اما در مصاحبه‌ای با Gizmodo اعلام کرده است که «سیاست حفظ حریم خصوصی گوگل بسیار جدی است و ما آنچه را که Motor Trend اعلام کرده است مثل دمای روغن و خنک کننده و ... را ضبط نمی‌کنیم. کاربر می‌تواند انتخاب کند که اطلاعاتش را با ما به اشتراک بگذارد یا خیر و آن هم تنها برای استفاده از اطلاعات GPS و فراهم نمودن تجربه بهتر برای کاربران انجام می‌شود».
گوگل اما این مساله را که اطلاعاتی نظیر دور موتور و سرعت خودرو را جمع‌‌آوری می‌کند را رد نکرده و اذعان داشته است که این اطلاعات برای مسیریابی و نویگیشن دقیق‌تر استفاده می‌شود. اما به هر حال تویوتا در حال حاضر از استفاده از اندروید اتوکار امتناع می‌کند. آنچه که تا به اینجا مشخص است اینکه تا سه سال آینده در هیچ‌کدام از محصولات تویوتا و لکسوس از اندرویداتو استفاده نخواهد شد.

   30 فروردین 1397
0 نظر
5.00
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری