تست همراه اول

سرویس خبر
29 فروردین 1397 ساعت 09:58
3 نظر

 

هوآوی اولین گوشی خود با پشتیبانی از 5G را تابستان 2019 معرفی خواهد کرد

شرکت چینی هوآوی در جریان یک رویداد در شنزن اعلام کرده است اولین گوشی‌ هوشمند خود را با پشتیبانی از 5G در نیمه دوم سال 2019 به صورت رسمی وارد بازار خواهد کرد.

شرکت هوآوی اعلام کرده است که اولین گوشی خود را با پشتیبانی از 5G در نیمه دوم سال آینده میلادی معرفی خواهد کرد؛ دقیق‌تر بخواهیم اشاره کنیم، انتظار داریم مدل مذکور در سه ماهه سوم سال 2019 به صورت رسمی معرفی شود. زمان معرفی اولین گوشی هوآوی با پشتیبانی از 5G توسط هوآوی در یک مراسم در شنزن، چین اعلام شده است. با توجه به زمانی که هوآوی برای رونمایی از گوشی جدید با 5G درنظر گرفته است، اتظار داریم Huawei Mate 30 اولین گوشی هوآوی باشد که با پشتیبانی از نسل پنجم ارتباطات ارائه خواهد شد؛ هرچند، بد نیست اشاره کنیم که اعضای جدید سری Mate معمولاً در اوایل سه ماهه پایانی سال و در ماه اکتبر معرفی می‌شوند.

آنچه که در رابطه با اولین گوشی هوآوی با پشتیبانی از 5G اعلام شده، تنها حدس و گمان است و احتمال دارد هر محصولی با پشتیبانی از جدیدترین نسل ارتباطی ارائه شود؛ این هوآوی است که باید تصمیم بگیرد از سری محبوب Mate با پشتیبانی 5G معرفی نماید یا شیوه دیگری را برای رونمایی از گوشی 5G خود اتخاذ نماید. به منظور اینکه عرضه گوشی 5G هوآوی محقق شود، هوآوی از مودم‌های 5G خود استفاده خواهد کرد. شرکت مذکور از  یک مودم که با نام Balong 5G01 شناخته می‌شود، توسط در جریان نمایشگاه MWC 2018 رونمایی کرده بود و مدل مذکور قادر است به پهنای باند 2.3 گیگابایت بر ثانیه دست پیدا نماید. با این وجود، مودم Balong 5G01 برای استفاده در گوشی‌های هوشمند ساخته نشده است و شرکت هوآوی باید چیپ 5G دیگری را توسعه دهد تا بتواند اولین گوشی خود را با پشتیبانی از نسل پنچم ارتباطی به ان مجهز نماید.

مودم 5G که هوآوی برای گوشی‌های هوشمند توسعه می‌دهأ، در تعدادی از گوشی‌های هوشمند در آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ شرکت مذکور از جمله پیشتازان تجهیزات مخابراتی از جمله 5G است و احتمالاً جزو اولین سازندگانی خواهد بود که گوشی هوشمند با پشتیانی از نسل پنچم ارتباطات ارائه می‌دهد.

شرکت هوآوی مدعی است 1.1 میلیارد ارتباط بر بستر نسل پنجم ارتباطات تا سال 2025 برقرار خواهد شد که 200 میلیون آن مربوط به خودروهای مجهز به 5G است. البته رقم اعلام شده، تنها حدس و گمان است و باید دید که در نهایت چگونه این موضوع محقق خواهد شد؛ البته از آنجایی‌که هوآوی و نوکیا در این زمینه جزو پیشتازان محسوب می‌شوند، احتمال دارد که آمار و ارقام ارائه شده توسط هوآوی صحت داشته باشد.

شما چه انتظاری از اولین گوشی 5G هوآوی دارید؟  29 فروردین 1397
3 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری