تست همراه اول

سرویس خبر
23 فروردین 1397 ساعت 11:15
15 نظر

 

عرضه آیفون‌های 2019 با دوربین سه‌گانه؛ وقتی اپل از هوآوی تقلید می‌کند!

شرکت اپل در حال توسعه یک آیفون جدید است که از سه دوربین در قاب پشتی استفاده می‌کند؛ این مدل سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

یکی از چندین مدل‌ آیفون‌هایی که اپل در سال 2019 عرضه خواهد شد، به دوربین سه‌گانه مجهز شده است؛ به احتمال زیاد با استفاده از سه دوربین، می‌توان تصاویری با نوردهی طولانی (Long Exposure) به ثبت رساند و ضمن اینکه عملکرد دوربین در محیط‌های تاریک بهبود خواهد یافت.

براساس گزارشی که در روز دوشنبه توسط نشریه تایوانی EDN منتشر شده است، حداقل یکی از چندین مدل آیفون احتمالی که در سال 2019 عرضه خواهد شد؛ به شش لنز پلاستیکی مجهز شده است و از قابلیت بزرگ‌نمایی 5 برابری پشتیبانی می‌کند. البته مشخص نشده است که آیا نوع بزرگ‌نمایی، اپتیکال خواهد بود یا این بزرگ‌نمایی دیجیتالی است. همان‌طور که می‌دانید، جدیدترین آیفون‌های اپل از دو دوربین بهره می‌گیرند که بزرگ‌نمایی اپتیکال دو برابری و بزرگ‌نمایی دیجیتال 5 برابری (آیفون 7 پلاس و آیفون 8 پلاس) یا بزرگ‌نمایی حداکثری 10 برابری از نوع دیجیتال (آیفون 10) ارائه می‌دهند.

البته در حال‌حاضر، مشخص نیست گزارش منتشر شده تا چه اندازه صحت دارد و به همین جهت، باید با دیده شک و تردید به آن نگریست؛ ضمن اینکه منبع ممکن است در انتشار این گزارش اشتباه کرده باشد زیرا پیش‌تر نیز اعلام شده بود که از سه لنز برای دوربین اصلی استفاده خواهد که برای سیستم TrueDepth به کار گرفته می‌شود. به هر صورت، در صورتی‌که این گزارش صحت داشته باشد؛ آیفون‌های 2019 اپل قابلیت‌های زیر را ارائه خواهند داد:

  • عکس‌هایی با تکنیک نوردهی طولانی مدت که جزئیات بهتری دارند.
  • تصاویری بهتر در شرایط نامناسب نوری
  • بهبود عمق‌ تصاویر در هنگام عکاسی با افکت بوکه
  • بهبود عکاسی پرتره

حتی در صورتی‌که اپل به دنبال عرضه آیفون جدید خود با سه دوربین باشد؛ این گوشی، اولین پرچمداری نخواهد بود که از سه دوربین استفاده می‌کند. شرکت هوآوی، گوشی P20 Pro را عرضه کرده است که سه دوربین 20 مگاپیکسلی مونوکروم با دیافراگم F1.6، دوربین 8 مگاپیکسلی تله‌فوتو با دیافراگم F2.4 و دوربین 40 مگاپیکسلی RGB با دیافراگم F1.8 را به همراه دارد. 

به جزء احتمال عرضه آیفون‌های 2019 اپل با سه دوربین، مدتی پیش اعلام شده بود که این شرکت به دنبال کوچک‌تر کردن Notch است و شاید دو نسل جدیدتر از آیفون 10، بریدگی بسیار کوچکی داشته باشد. همچنین شایعاتی مبنی بر استفاده احتمالی از پنل‌های Micro LED وجود دارد که در حال‌حاضر، صحت آن‌ها مشخص نشده است. اپل در سال 2018، سه گوشی آیفون 6.1 اینچی LCD، آیفون 5.8 اینچی OLED و آیفون 6.5 اینچی OLED را به بازار عرضه خواهد کرد؛ مدل 6.1 اینچی به عنوان یک گوشی با قیمت مناسب معرفی می‌شود.  23 فروردین 1397
15 نظر
4.00
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری