تست همراه اول

سرویس خبر
17 فروردین 1397 ساعت 12:30
2 نظر

 

سدان لوکس کیا K900 رونمایی شد

کمپانی کیا در نمایشگاه خودرو نیویورک از سدان لوکس K900 رونمایی کرد. این سدان می‌تواند رقیب قدرتمندی برای محصولات کمپانی‌های مشهور باشد.

پس از یک رونمایی در کره جنوبی، کمپانی کیا در نمایشگاه خودرو نیویورک بار دیگر به شکل رسمی از سدان لوکس K900 رونمایی کرد. فروش این خودرو از سه ماهه چهارم سال 2018 آغاز خواهد شد و جزئیات قیمت آن هم به زودی اعلام می‌شود.

K900 نسخه آمریکا همان شکل و شمایل نسخه کره‌ای را دارد که در کره با نام K9 شناخته می‌شود. کیا در طراحی این خودرو از همان روش سنتی و محافظه کارانه به همراه شکل سه جعبه‌ای استفاده کرده است. به وضوح کیا هیچ تلاشی برای حرکت به سمت عناصر الهام بخش کوپه در مقایسه با بسیاری از سدان‌های امروزی نکرده است. جلو پنجره K900 طراحی جدیدی دارد و از شبکه‌ای با 176 سلول مجزا تشکیل شده. کیا می‌گوید این، نشانه‌ای از آزاد کردن انرژی برای شتاب گیری دارد و گویی شبیه به در اثر آن، امواج دریا در اثر ضربه به اطراف پخش می‌شوند. البته باید بگوییم که این مفاهیم شاعرانه چندان به واقعیت نزدیک نیستند.

کابین K900 به ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های فراوانی مجهز شده است. خریداران می‌توانند صندلی‌های جدیدی را سفارش دهند که امکان تنظیم در 20 جهت را دارند به علاوه اینکه امکان تنظیم عرض صندلی برای تطابق با کمر و شانه‌های سرنشینان وجود دارد. کیا ادعا می‌کند که روکش صندلی‌های این خودرو را بر اساس پوشش پادشاهان کره‌ای طراحی شده است. البته از راحتی سرنشینان عقب هم صرف نظر نشده و صندلی عقب سمت راننده در 12 جهت و صندلی عقب سمت شاگرد در 14 جهت قابل تنظیم هستند. گرم کن و سرد کن صندلی برای همه صندلی‌ها در دسترس است.

اگر بخواهیم از تکنولوژی‌های موجود در کابین نام ببریم، باید از یک نمایشگر 12.3 اینچی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی شروع کنیم که در مرکز داشبورد قرار گرفته. به علاوه یک نمایشگر 12.3 اینچی دیجیتال برای صفحه آمپر در نظر گرفته شده است. البته خریداران می‌توانند یک نمایشگر 9.7 اینچی هدآپ را هم سفارش دهند. از جمله امکانات ایمنی کیا K900 می‌توانیم به دوربین 360 درجه، تشخیص نقطه کور، دستیار حفظ خودرو بین خطوط، سیستم پیشگیری از برخورد، هشدار برخورد از عقب در ترافیک، و کروز کنترل تطبیقی اشاره کنیم. همچنین سیستمی برای پایش وضعیت راننده وجود دارد که وضعیت راننده را از جمله خواب آلودگی به سایر سرنشینان انتقال می‌دهد.

کیا K900 در کشور کره جنوبی با دو موتور 6 سیلندر و یک موتور 8 سیلندر قابل خریداری است اما نسخه آمریکایی تنها با یک موتور 3.3 لیتری 6 سیلندر توربو عرضه می‌شود که در سدان اسپرت استینگر هم به کار رفته است. این موتور توانایی تولید 365 اسب بخار قدرت و 510 نیوتن متر گشتاور را دارد. این قدرت از طریق جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک به سیستم چهار چرخ متحرکی انتقال می‌یابد که گشتاور را به صورت هوشمند میان چرخ‌ها توزیع می‌کند. این سیستم در حالت استاندارد 80 درصد قدرت را به چرخ‌های عقب ارسال می‌کند ولی در صورت نیاز، توزیع 50/50 هم برای چرخ‌های جلو و عقب امکان پذیر است.

   17 فروردین 1397
5051 بازدید
2 نظر
4.47
  15 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری