تست همراه اول

سرویس خبر
15 فروردین 1397 ساعت 16:25
1 نظر

 

نگاهی به بخش قوانین و مقررات وبسایت یوتوب به بهانه حمله مسلحانه نسیم اقدم به مقر این شرکت

امروز نسیم نجفی اقدم شهروند ایرانی تبار آمریکایی با یک سلاح دستی به دفتر یوتوب در سن فرانسیسکو نزدیک شده و اقدام به تیراندازی کرده است.

امروز خبری در دنیای مجازی دست به دست شد که بار دیگر و برای چندمین بار حمله‌ای مسلحانه در خاک آمریکا موضوع اصلی آن بود؛ اما چیزی که این خبر را برای ایرانی‌ها خاص کرده مظنون این تیراندازی است. پلیس کالیفرنیا نسیم اقدم را به‌عنوان یک آمریکایی ایرانی‌تبار و به‌عنوان مظنون تیراندازی در دفتر یوتوب معرفی کرده است. در این تیراندازی سه نفر از کارکنان یوتوب زخمی شدند و مهاجم هم در آخر با شلیک گلوله خود را کشته است.

نظرات متفاوتی در مورد دلایل حمله این فرد مسلح به دفتر یوتوب وجود دارد. برخی از رسانه‌ها علت حمله را دلایل شخصی اعلام می‌کنند اما شواهد نشان می‌دهد که سانسور کردن ویدئوهای ساخته شده توسط فرد حمله کننده مهم‌ترین دلیل نفرت این شخص از یوتوب و حمله مسلحانه به دفتر این کمپانی بوده است زیرا در برخی ویدئوهای اخیر نسیم اقدم اعتراضات شدیدی به جلوگیری از پخش برخی ویدئوهایش در یوتوب اشاره شده بود.

نسیم نجفی اقدم، فرد حمله کننده به دفتر یوتوب

به همین بهانه سری به بخش Terms of Service شبکه یوتوب زدیم تا ببینیم در چه شرایطی یک ویدئو از صفحه یوتوب حذف می‌شود یا به عبارت بهتر مورد سانسور قرار می‌گیرد.

زمانی که شما می‌خواهید یک اکانت در یوتوب بسازید همان ابتدا باید موافقت خودتان را با قوانین و مقررات این سرویس اعلام کنید. این قوانین و مقررات شامل رعایت برخی نکات برای زمانی است که شما قصد آپلود کردن یک ویدئو یا انتشار یک کامنت را دارید. علاوه بر این یوتوب هر گونه مسئولیتی را در قبال محتواهای پخش شده در این شبکه از خودش سلب می‌کند.

بیشتر قوانین و مقررات مربوط به کپی‌رایت محتواها می‌شود که قاعده و قانون مشخصی دارند. بخش‌های دیگر مربوط به قوانینی می‌شود که یوتوب برای کاربرانش تعیین کرده است. این چند گزینه که در لیست زیر مشاهده می‌کنید چکیده‌ای از قوانین یوتوب هستند که سبب حذف ویدئوی شما از این شبکه اجتماعی می‌شوند یا حداقل ویدئوی شما را لایق حذف کردن می‌کنند.

 

  • اجازه انتشار ویدئوهایی با محتوای مستهجن در شبکه یوتوب وجود ندارد.
  • ویدئوهایی با محتوای بد شامل فعالیت‌های غیرقانونی یا محتوای خشن اجازه انتشار در یوتوب را ندارند.
  • انتشار ویدئوهایی با محتوای شوکه کننده مانند ویدئوهای کلاه‌برداری یا ویدئوهایی از بدن‌های مرده در یوتوب امکان‌پذیر نیست.
  • در ویدئوها نباید از کلمات نفرت‌آمیز و توهین‌آمیز به اشخاص یا به دین و مذهب خاصی استفاده شود.
  • در ویدئوها نباید اطلاعات شخصی دیگران فاش شود یا اینکه نباید خودتان را به جای شخص دیگری نشان دهید.

 

اما سوال اینجاست که آیا یوتوب این قوانین را اعمال می‌کند؟ جواب بله است. یوتوب از کاربران می‌خواهد اگر با ویدئویی مشکوک برخورد کردند آن را گزارش کنند و سپس کارشناسان یوتوب این ویدئوها را بررسی می‌کنند و اگر برخلاف قوانین این شرکت باشد آن را حذف می‌کنند. علاوه بر این امکان این وجود دارد تا برخی ویدئوها همه قوانین را رعایت کرده باشند اما برای مشاهده تمامی سنین مناسب نباشند؛ در این صورت محدودیت سنی برای مشاهده آن ویدئو اعمال می‌شود و در صورتی که برخی افراد به انتشار محتواهایی برخلاف قوانین یوتوب اصرار کنند و چند بار این کار را انجام دهند یوتوب اجازه غیر فعال کردن حساب کاربری آن‌ها را به خودش می‌دهد.

در انتها یوتوب اظهار می‌کند که نمی‌تواند از همه در برابر همه خطرات محافظت کند و بهتر است همه اشخاص با احتیاط رفتار کنند. یوتوب از کاربران می‌خواهد محدودیت سنی را برای ساخت حساب کاربری، که 13 سال به بالا است، رعایت کنند و علاوه بر این از کاربران می‌خواهد با گزارش ویدئوهایی که مشکلی در محتوا دارند و با نمره مثبت دادن به ویدئوهای مناسب به پاک‌سازی این شبکه اجتماعی کمک کنند.  15 فروردین 1397
1 نظر
4.33
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری