تست همراه اول

سرویس خبر
14 فروردین 1397 ساعت 17:30
5 نظر

 

نیسان آلتیما 2019 معرفی شد

کمپانی نیسان در نمایشگاه خودرو نیویورک از سدان سایز متوسط آلتیما رونمایی کرد. برای نخستین بار، سیستم چهار چرخ متحرک برای آلتیما عرضه شده است.

کمپانی ژاپنی نیسان، با حضور در نمایشگاه خودرو نیویورک، از ششمین نسل سدان سایر متوسط خود یعنی آلتیما رونمایی کرد. برای نخستین بار در تاریخ این خودرو، ویژگی‌هایی چون رانندگی نیمه خودکار و سیستم چهار چرخ متحرک دیده می‌شود.

آلتیما 2019 از طراحی جدیدی بهره می‌برد که نخستین بار در کانسپت  Vmotion 2.0 دیده بودیم. بیشترین تغییرات در نمای جلو حاصل شده و دماغه با کشیدگی کم و خطوط فراوان، موجب هجومی و خشن به نظر رسیدن ظاهر و نیز بهبود آیرودینامیک می‌شود. چراغ‌های جلو با امکان سفارش نوع LED، همچنان طراحی تیزگوشه‌ای دارند و کشیدگی آنها به خوبی قابل توجه است. البته برخلاف جلو، در نمای عقب شاهد حضور خطوط شکسته در کانسپت مذکور و استفاده از آنها در نیسان آلتیما نیستیم ولی با این وجود، آلتیما جدید در مقایسه با نسل فعلی آن، در نمای عقب طراحی خشن و تیزگوشه‌تری دارد. برای مقایسه این دو نسل باید بگوییم که آلتیما جدید 2.54 سانتی متر در طول، و 2.29 سانتی متر در عرض و 4.83 سانتی متر در فاصله محوری ابعاد بیشتری دارد ولی ارتفاع آن 2.79 سانتی متر کمتر است.

نیسان آلتیما 2019 با دو موتور در دسترس خواهد بود. اولی موتور 2.5 لیتری 4 سیلندری که قادر است 188 اسب بخار قدرت و 244 نیوتن متر گشتاور تولید کند. پیش از این قدرت و گشتاور این موتور به ترتیب 179 اسب بخار و 240 نیوتن متر بود. نیسان همچنین یک موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربو را جایگزین موتور 6 سیلندر در نسل فعلی کرده است. این موتور 4 سیلندر توانایی تولید 248 اسب بخار قدرت و 370 نیوتن متر گشتاور را دارد و به گفته نیسان مصرف سوخت بسیار مناسبی دارد. برای هر دو نسخه یک جعبه دنده CVT در نظر گرفته شده است.

مدل 2.5 لیتری به شکل استاندارد به صورت دیفرانسیل جلو عرضه می‌شود اما امکان سفارش سیستم چهار چرخ متحرک هم وجود دارد. این سیستم چهار چرخ متحرک نیرو را در حالت عادی تماما به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد ولی اگر نیاز باشد، می‌تواند 50 درصد قدرت را به چرخ‌های عقب بفرستد. یک دیفرانسیل لغزش محدود به کنترل کشش خودرو به ویژه در شرایطی که زمین لغزنده است، کمک می‌کند.

البته نسخه 2.0 لیتری توربو تنها به صورت دیفرانسیل جلو عرضه می‌شود.

نیسان، جدیدترین مدل آلتیما را به تکنولوژی‌های ایمنی فراوانی مجهز کرده است. آلتیما در تمامی نسخه‌ها به صورت استاندارد ویژگی‌هایی چون ترمز اضطراری خودکار و هشدار برخورد از جلو را دارد. در تریم‌های SV، SL و Platinum شاهد حضور آخرین نسخه ProPilot Assist هستیم. این سیستم قادر است خودرو را در بین خطوط نگه دارد و توقف و حرکت آن در ترافیک را مدیریت کند. به علاوه این سیستم امکان ترمز برای جلوگیری از برخورد از عقب را دارد به این صورت که در سرعت‌های پایین، با  تشخیص اجسام خودرو را متوقف می‌کند. دوربین 360 درجه در نسخه Platinum عرضه می‌شود.

آلتیما در داخل کابین از دو نمایشگر 7 اینچی برای دستیار راننده و یک نمایشگر 8 اینچی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی بهره می‌برد. این سیستم از اپل کارپلی و اندروید اتو پشتیبانی می‌کند. به این ترتیب با استفاده از یک ساعت هوشمند اپل و یا اندرویدی می‌توانید درها را باز کنید و موتور را روشن نمایید.

فروش آلتیما از پاییز سال جاری در ایالات متحده آغاز خواهد شد و همچنان در نسخه‌های S، SV، SL، SR و Platinum در دسترس خواهد بود. جزئیات قیمت آن هنوز اعلام نشده است.

   14 فروردین 1397
5 نظر
4.67
  12 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری