تست همراه اول

سرویس خبر
3 فروردین 1397 ساعت 12:15
15 نظر

 

شایعه وجود مشکل در نمایشگر پرچمداران جدید سامسونگ!

یک باگ جدی در پرچمداران Galaxy S9 و S9 Plus به وجود آمده است. صفحه نمایش برخی از این دستگاه‌ها با مشکل مواجه شده‌ است و قابلیت لمسی در برخی نقاط‌شان عمل نمی‌کند.

سامسونگ چند هفته پیش تازه‌ترین پرچمداران خود را از سری محبوب Galaxy S تحت عناوین S9 و S9 Plus رسما معرفی کرد. این گوشی‌ها به تازگی روانه بازار شده‌اند و همچنان در مرکز توجه قرار دارند. به همین خاطر هر خبری درباره آن‌ها هرچند کوچک و کم اهمیت می‌تواند به خبری مهم در خبرگزاری‌ها تبدیل شود. روز گذشته هم شاهد بودیم که برخی کاربران فبلت سطح بالای Galaxy S9 Plus از بروز یک باگ در این پرچمدار خبر دادند. به نظر می‌رسد که عملکرد لمسی صفحه نمایش این گوشی با مشکل مواجه شده و باعث شده است مشکلاتی در اجرای دستورها و تایپ صحیح کلمه‌ها به وجود آید.

کاربران گوشی‌های Galaxy S9 Plus گزارش کرده‌اند که صفحه نمایش گوشی‌هایشان برخی مواقع قادر نیست لمس و فشار انگشت را شناسایی کند. البته گفته می‌شود این باگ در همه نقاط صفحه بروز نمی‌کند بلکه در موقعیت حروف E، R و T روی صفحه کلید Gboard دیده می‌شود. برخی دیگر هم ادعا می‌کنند که صفحه نمایش گوشی‌شان در برخی نقاط مانند اطراف حاشیه‌های پایین و بالای صفحه و همچنین لبه‌های آن هیچ عملکردی ندارد. لازم است اشاره کنیم که گزارش‌های مشابهی هم درباره Galaxy S9 منتشر شده اما تعدادشان بسیار کمتر است.

مشکلات و باگ‌های صفحه نمایش در Galaxy S9 Plus غالبا به سخت افزار داخلی گوشی مرتبط هستند؛ البته چنین مشکلی تا به حال در هیچ پرچمدار دیگری از سری Galaxy  سامسونگ گزارش نشده است. همچنین لازم است بگوییم گوشی‌های درگیر این مشکل از اولین پرچمداران S9 Plus هستند که به بازار راه یافته‌اند. به همین خاطر ممکن است مشکل سخت افزاری احتمالی در سری‌های بعدی رفع شده باشد.

به نظر می‌رسد که تنها تعداد کمی از گوشی‌های Galaxy S9 و S9 Plus دچار این مشکل شده باشند، اما اگر تا به حال متوجه نشانه و مشکل مشابهی در دستگاه‌تان شده‌اید، سریعا به فروشنده یا اپراتور ارائه دهنده آن مراجعه و درخواست تعویض کنید. مشکلات صفحه نمایش معمولا به کمک ضمانت‌نامه رسمی رفع می‌شوند.  3 فروردین 1397
7806 بازدید
15 نظر
4.56
  9 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری