تست همراه اول

سرویس خبر
19 اسفند 1396 ساعت 12:00
10 نظر

 

کاربران اندروید نسبت به کاربران iOS به سیستم عامل خود وفاداری بیشتری دارند!

به تازگی مطالعاتی انجام شده که در نتیجه آن اعلام شد کاربران پلتفرم موبایلی گوگل نسبت به کاربران iOS به سیستم عامل مورد استفاده خود وفاداری بیشتری دارند!

بر اساس تازه‌ترین تحقیق صورت گرفته، کاربران اندروید وفاداری بیشتری به این سیستم عامل دارند، در حالی ‌که این موضوع در میان کاربران اپل کمتر دیده می‌شود. در واقع میزان وفاداری کاربران اندروید برابر با ۹۱ درصد است و این میزان برای کاربران iOS برابر با ۸۶ درصد است.

این آمار توسط CIRP ارایه  شده و جامعه کاربران آمریکا در سال ۲۰۱۷ را شامل می‌شود که دستگاه خود را تغییر دادند اما در انتخاب سیستم عامل مورد استفاده خود تغییری ایجاد نکردند. نتایج این تحقیق با ادعای همیشگی اپل مبنی بر وفاداری کاربران به پلتفرم این شرکت تناقض دارد.


 

نمودار بالا نشان می‌دهد که گوگل توانسته در بخش وفاداری کاربران در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ با رشد چشمگیری اپل را پشت سر بگذارد و این روند در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ کندتر اما با ثبات شده و در نهایت در سال گذشته میلادی شاهد تمایل ۹۱ درصد از کاربران به ادامه استفاده از اندروید بودیم.

در مقابل میزان وفاداری کاربران به iOS از سال ۲۰۱۴ به طور چشمگیری کاهش داشته است، درست پیش از عرضه آیفون‌های ۶ و ۶ پلاس که یک تحول اساسی در خانواده آیفون در آن زمان بودند و پس از آن دوباره با سرعت کمی به رشد خود ادامه داد. مارک لوین، از موسسان CIRP درباره این روند می‌گوید:

با توجه به این که در حال حاضر تنها دو سیستم موبایلی وجود دارند، مشخص است که کاربران یکی را انتخاب می‌کنند، (کار با آن را) یاد می‌گیرند، روی اپ‌های آن هزینه می‌کنند و به آن وفادار می‌مانند. اکنون لازم است اپل و گوگل بفهمند که چطور باید محصولات و سرویس‌های خود را به این مشتریان وفادار بفروشند.

اپل به خوبی توانسته سرویس‌های متمرکز بر گوشی‌های هوشمند مانند اپل موزیک، اپل پی و اپ استور را ارایه کند و در عین حال گجت‌هایی مانند اپل واچ، ایرپاد و هوم پاد نیز به خوبی با آیفون هماهنگ شده اند.

اما همه چیز به نفع گوگل نیست! واقعیت این است که میزان کاربرانی که از اندروید به iOS مهاجرت می‌کنند بیشتر از میزان کاربران iOS مهاجر به پلتفرم اندروید است و دلیل اصلی آن هم بزرگ‌تر بودن جامعه کاربران اکوسیستم گوگل است.



  19 اسفند 1396
10 نظر
4.00
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری