تست همراه اول

سرویس خبر
18 اسفند 1396 ساعت 11:20
1 نظر

 

نمایشگاه خودرو ژنو؛ ابرخودرو جدید زنوو به نام TSR-S معرفی شد

کمپانی دانمارکی زنوو در نمایشگاه خودرو ژنو از محصول جدید خود به نام TSR-S رونمایی کرد که شتاب 0 تا 100 کیلومتر آن تنها 2.8 ثانیه است. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

درست یک سال پس از معرفی سوپراسپرت TS1 GT توسط زنوو (Zenvo)، این کمپانی دانمارکی در نمایشگاه خودرو ژنو در کشور سوئیس، از ابرخودرو جدید خود به نام TSR-S رونمایی کرد. TSR-S در واقع یک نسخه با مجوز تردد در خیابان از خودرو TSR است که حرف S اضافه شده در انتهای نام، به همین منظور است. این، سومین محصول از خانواده TS به شمار می‌رود که ترکیبی از ویژگی‌های اسپرت و لاکچری را در خود دارند. البته محصول جدید یعنی TSR-S بسیار منحصربه‌فرد خواهد بود و تنها 5 عدد از آن به تولید خواهد رسید.

از نظر طراحی باید بگوییم که تفاوت زیادی در زبان طراحی TSR-S با سایر محصولات زنوو دیده نمی‌شود ولی هر خط موجود بر روی بدنه، عملکرد خاصی برای بهبود آیرودینامیک دارد. کمپانی دانمارکی با افتخار از یک باله جدید به نام Centripetal Wing سخن می‌گوید که از دو محور چرخان تشکیل شده و علاوه بر شکست باد، در ثبات خودرو به هنگام پیچیدن هم تاثیر به سزایی دارد. به لطف گردش این باله، نیروی داون فورس ایجاد شده در پیچ‌ها بسیار زیاد است.

متخصص مکانیک سیالات زنوو در طراحی TSR-S در رابطه با این خودرو می‌گوید:

باله مخصوصی که در TSR-S وجود دارد، به ایجاد یک نیروی داون فورس قوی و تولید نیروی در جهت حرکت کمک می‌کند. این باله در حالت عادی نیروی داون فورس 3 درصدی و در حالت باز، نیروی داون فورس 30 درصدی تولید می‌کند.

زنوو TSR-S قدرت خود را از یک موتور 5.8 لیتری 8 سیلندر با دو سوپرشارژر از نوع سانتریفیوژی تامین می‌کند. قدرت این موتور به 1177 اسب بخار می‌رسد که این قدرت به وسیله جعبه دنده 7 سرعته دارای پدال شیفتر به چرخ‌ها منتقل می‌شود. این جعبه دنده یکی از سریع‌ترین تعویض‌ها را در میان نمونه‌های حاضر دارد. نتیجه این مشخصات، شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت معادل 2.8 ثانیه و شتاب 0 تا 200 کیلومتر بر ساعت معادل 6.8 ثانیه است.

مدیر بخش فنی و موسس کمپانی زنوو در رابطه با TSR-S می‌گوید:

در هنگام توسعه TSR-S تمام تلاش ما برای این بود که بالاترین سطح مهندسی آیرودینامیک را در یک خودرو خیابانی داشته باشیم. برای نیل به این هدف، زنوو تلفیقی از توانایی‌های ابرخودرو TS1 GT و خودرو مسابقه‌ای TSR را در TSR-S اعمال کرده.

کمپانی دانمارکی می‌گوید که TSR-S بسیار شبیه به یک خودرو ویژه مسابقه و پیست است با این تفاوت که به آسانی قابلیت حرکت در خیابان‌ها را هم دارد. به لطف تنظیماتی که برای عملکرد وجود دارد، TSR-S سه حالت رانندگی مختلف را ارائه می‌دهد. این سه حالت شامل Minimum با آزادسازی 700 اسب بخار از قدرت، IQ با آزادسازی تمام قدرت در مسیر خیابان و انتقال نیرو به چرخ‌های عقب و Maximum با آزادسازی تمام قدرت موتور 8 سیلندر می‌شود.

   18 اسفند 1396
1 نظر
5.00
  7 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری