تست همراه اول

سرویس خبر
24 بهمن 1396 ساعت 18:50
8 نظر

 

فروش ناامیدکننده پیکسل‌های گوگل در سال 2017

از اکتبر سال ۲۰۱۶ که گوگل برای اولین بار خانواده گوشی‌های هوشمند پیکسل را معرفی کرد تا به این زمان، گوشی‌های مذکور بارها مورد تحسین و نقد قرار گرفته‌اند، اما یک چیز در این بین ثابت بوده و آن هم فروش پایین پیکسل‌هاست.

بر اساس آخرین آمار فورش گوشی‌های پیکسل که توسط فرانسیسکو جرونیمو از IDC اعلام شده است، گوگل در سال ۲۰۱۷ تنها ۳.۹ میلیون دستگاه از گوشی‌های خانواده پیکسل و پیکسل ۲ را به فروش رسانده است. در سال گذشته میلادی، فروش کل بازار گوشی‌های هوشمند معادل ۱.۵ میلیارد دستگاه بوده است؛ با این اوصاف، گوگل در بازار پر هیاهوی اسمارت فون که دائما نمایندگان جدیدی از شرکت‌های مختلف را به خود می‌بیند، در وضعیت بدی قرار دارد. نکته قابل توجه دیگر این است که کل فروش گوگل در ۲۰۱۷ حتی کمتر از فروش یک هفته آیفون‌های اپل بود.

البته با وجود فروش کم، باز هم خانواده پیکسل در مسیر رشد قرار دارند و جرونیمو می‌گوید که میزان فروش آن‌ها در ۲۰۱۷ تا دو برابر افزایش را به خود دیده است. همچنین آخرین اطلاعاتی که Kantar Worldpanel منتشر نموده نیز از افزایش سهم گوگل در بازار آمریکا از میزان ۱.۸ درصد به ۲.۸ درصد خبر می‌دهد. در طول عمر مشارکت این کمپانی در بخش سخت افزار تا به حال چنین رشدی دیده نشده بود، اما با تمام این پیشرفت‌های کوچک، نمی‌توان این موضوع را انکار کرد که وضعیت گوگل در بازار نامناسب است. 

مانتین ویویی‌ها برای سر و سامان دادن به اوضاع کسب و کار گوشی‌های خود، به تازگی بخش طراحی گوشی‌های هوشمند شرکت اچ‌تی‌سی را به مبلغ ۱.۱ میلیارد دلار خریداری نمودند و همچنان امیدوارند که بتوانند همچنان صدر نشینی خود در ارایه بهترین دوربین در میان گوشی‌های هوشمند را حفظ و در سال آینده محصولات بهتری را تولید نمایند.  24 بهمن 1396
8 نظر
3.20
  5 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری