تست همراه اول

سرویس خبر
1 بهمن 1396 ساعت 17:00
3 نظر

 

انقلاب خودگردان؛ خداحافظی با فرمان خودرو

عرصه خودروهای خودگردان فرصت مناسبی را برای نوآوری‌های چشمگیر در این حوزه فراهم کرده است و حالا جنرال موتورز قصد دارد تا با گام نهادن در این حوزه رانندگی را دوباره تعریف کند.

نه پدالی در کار است، نه فرمانی و نه مشکلی هست!

جنرال موتورز یکی از قدرت های صنعت خودرو از برنامه‌های خود برای ساخت خودروهای خودران پرده برداشت و چهره‌ی خودروهای آینده خود را نمایش داد. این خودرو که کروز نام دارد، از ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای استفاده می‌کند که توجه علاقمندان به حوزه تکنولوژی در سرتاسر دنیا را به خود جلب کرده است.

نمایشگاه CES امسال نشان داد که ترند فناوری در این روزها خودروهای خودگردان هستند که قرار است تا سال آینده تحولات زیادی را در این حوزه شاهد باشیم. باید اذعان کنم که خودروهای خودگردان یک پله بالاتر رفته و از سطح زندگی فرهنگی ما جلو زده‌اند.

کمپانی‌ها و استارتاپ‌های زیادی تمایل دارند تا آینده دنیای خودرو را تغییر دهند و «کروز» یک گام بزرگ در همین راستاست.

«کروز» بدون غربیلک فرمان!

این خودرو پرچمدار دو تا از اساسی‌ترین ویژگی‌های هر خودرو یعنی پدال و فرمان را دور انداخته است زیرا جنرال موتورز اعتقاد دارد که در خودروهای کاملا خودران آینده دیگر نیازی به آن‌ها نداریم.

جنرال موتورز گروه مجزایی به نام «بخش خودگردان» را برای پیشبرد فناوری‌های موجود در این‌باره تشکیل داده است و آنها اعلام کرده‌اند که: «ما بهترین خودروهای خودگردان را در دنیا تولید می‌کنیم که مردم را در امنیت کامل به مکان مورد نظر می‌رسانند و تجربه‌ای بی‌نظیر را برای آن‌ها فراهم می‌کنند.»

این تیم معتقد است که دنیای خودروهای خودگردان تاثیر مثبتی بر جهان خواهد گذاشت و می‌گویند: «خودروهای برقی خودران می‌توانند جان میلیون‌ها انسان را حفظ کرده و با استفاده از انرژی پایدار سیستم حمل و نقل را به شدت سرعت بخشند»

«جنرال موتورز و کروز تمام تلاش خود را می‌کنند تا آینده را به حال بیاورند. ترکیب دانش روز و بیش از صد سال تجربه مهندسی در صنعت خودرو ما را در ساخت این خودرو توانا کرده است»
جی ام برنامه اختصاصی خود را برای تولید خودروهای خودران اعلام کرده است. آنها برنامه‌های وسیعی برای تولید خودروهای شخصی و باری دارند. آنها همچنین قصد دارند تا خودروهایشان در عین ایمنی بالا راحتی را برای مسافران و یا حتی بارهای حساس به همراه داشته باشد.

ویژگی‌های داخل خودرو متناسب با خودروهای لوکس است، فضای پا زیاد و تعداد زیاد وسایل سرگرمی از جمله این امکانات هستند.

در آینده‌ی نزدیک جزئیات بیشتری از این خودرو به دستمان خواهد رسید. این خبر نشان می‌دهد که جنرال موتورز عزم خود را برای حضور در صحنه‌ی خودروهای خودگردان جزم کرده و با انرژی زیادی در این مسیر گام برداشته است.

با مشاهده ویدیو زیر نظر خود را در مورد خودرو خودگردان ساخت جنرال موتورز بنویسید و بگویید از بین صفر تا ۱۰ به طراحی آن چه امتیازی می‌دهید.

 
نظرات کاربران

در حال بارگذاری