جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
30 دی 1396 ساعت 12:10
3 نظر

 

تیم کوک: در آپدیت بعدی آی‌اواس ماجرای کند شدن آیفون‌های قدیمی پایان می‌یابد

اپل اعلام کرده کاربرانی که نتوانسته‌اند باتری آیفون‌شان را تعویض کنند در آپدیت بعدی آی‌اواس می‌توانند بخش مدیریت توان آیفون را غیر فعال کنند و از کند شدن آیفون قدیمی‌شان جلوگیری کنند.

موضوع کند شدن آیفون‌های قدیمی به‌دلیل ضعیف‌تر شدن عملکرد باتری همچنان روی خط اخبار رسانه‌هاست. اپل رسما این اتفاق را تایید کرد و اعلام کردن مشتریان آیفون ۶ به بعد می‌توانند برای تعویض باتری گوشی‌شان به نمایندگی‌های اپل مراجعه کنند. 

اپل تلویحا مدتی بعد اعلام کرد در آپدیت‌های بعدی آی‌اواس امکان غیرفعال کردن مدیریت باتری را فراهم می‌کند تا عملکرد پردازشی گوشی تحت تاثیر ضعف باتری قرار نگیرد. حالا تیم کوک در مصاحبه‌ای که اخیرا با شبکه NBC داشته باز هم این موضوع را تایید کرده است. 

تیم کوک رسما اعلام کرده که در آپدیت بعدی آی‌اواس (به ورژن آن اشاره‌ای نشده) امکان غیرفعال کردن power management فراهم می‌شود. بدین‌ترتیب با غیر فعال کردن این گزینه آیفون‌هایی که باتری آن‌ها به مرور زمان تضعیف شده همچنان با حداکثر توان پردازشی کار می‌کنند. اما طبیعتا این توان بالا باعث می‌شود تا باتری زودتر تمام شود و کاربر نیاز به شارژر پیدا کند.

در حال حاضر آپدیت ۱۱.۲.۵ آی‌اواس در مراحل انتهایی بتا قرار دارد و به‌زودی نسخه نهایی آن منتشر می‌شود. مشخص نیست که در همین نسخه شاهد امکان غیرفعال کردن مدیریت توان خواهیم بود یا در نسخه‌های بعدی که در ماه فوریه یا مارس منتشر می‌شوند قابلیت مذکور به آی‌اواس اضافه می‌شود.   30 دی 1396
3 نظر
3.56
  9 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری