تست همراه اول

سرویس خبر
26 دی 1396 ساعت 14:00
3 نظر

 

ثبت نشان تجاری Metal 12 برای سامسونگ

سامسونگ ممکن است بخواهد از آلیاژ منیزیمی در محصولات هوشمند بعدی خود بهره ببرد. این سازنده اسناد مربوط به نشان تجاری Metal 12 را به EUIPO فرستاده است و قصد دارد حق امتیاز آن را برای خود به ثبت برساند.

کمپانی سامسونگ اسناد مربوط به یک نشان تجاری را به نام Metal 12 برای ثبت به EUIPO ارسال کرده است. Metal 12 درواقع نوعی آلیاژ منیزیم بسیار سبک است که توسط سامسونگ توسعه داده شده و این سازنده هم از آن در لپتاپ Notebook 9 بهره گرفته است.

این اسناد نشان می‌دهند که سامسونگ احتمالا قصد دارد از آلیاژ تازه‌اش در دستگاه‌های Galaxy و Gear آینده خود استفاده کند. این دستگاه‌ها همچنین ممکن است دوگانه تازه Galaxy S9، S9 Plus و همچنین Gear S4 باشند.

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که اصلا اهمیت Metal 12 چیست و چرا سامسونگ قصد دارد آن را جایگزین آلیاژ آلومینیومی کند؟ این آلیاژ بسیار سبک است و به همین خاطر شاید مزیت آن را در دستگاه‌های سبکی مانند گوشی موبایل یا پوشیدنی هوشمند متوجه نشوید. از طرفی وزن هر واحد منیزیم از هر فلز استاندارد دیگری ازجمله آلومینیوم، سبک‌تر است.

البته این اولین باری نیست که کمپانی سامسونگ از منیزیم در دستگاه‌های هوشمند خود بهره می‌برد. این آلیاژ اولین بار در پروتوتایپ Galaxy S7 به کار رفت و سازنده‌اش آن را چندین بار مورد تبلیغ قرار داد، اما این گوشی هرگز معرفی نشد. حالا به نظر می‌رسد که سال 2018 همان زمان مناسبی باشد که سامسونگ می‌تواند نتیجه همه تلاش‌هایش را در توسعه Metal 12 به نمایش بگذارد.

لازم به ذکر است که ثبت این نشان تجاری و توسعه یه لپتاپ با این آلیاژ تازه هنوز هم نمی‌تواند مدرک معتبری باشد تا به استناد بر آن ادعا کنیم پرچم‌داران دوگانه Galaxy S9 و Note 9 هم از جنس Metal 12 ساخته می‌شوند. این موضوع فعلا در حد پیش بینی ظاهر شده است و برای اطمینان بیشتر باید منتظر انتشار گزارش‌های بعدی باشیم. 

   26 دی 1396
3 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری