تست همراه اول

سرویس خبر
11 دی 1396 ساعت 11:30
6 نظر

 

رندرهای جدید گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس فاش شد

به‌تازگی، تصاویر رندر شده از گوشی پرچم‌دار گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس سامسونگ به‌دست آمده است که عرضه نسخه کوچک‌تر را با یک دوربین تأیید می‎کند. ضمن اینکه تصاویر جدید، پرچم‌داران جدید سامسونگ را با دوربین سلفی دوگانه نشان می‌دهد.

به‌تازگی، تصاویر رندر گوشی گلکسی اس 9 و نسخه «پلاس» آن فاش شده است که طراحی کهکشانی‎های جدید سامسونگ در سال 2018 را به نمایش می‎گذارد. تصاویر به‏‎دست آمده، پنل پشتی و جلوی گوشی گلکسی اس 9 را فاش می‌کند؛ در هیچ‌یک از دو تصویر، به تغییرات احتمالی در پنل پشتی نسخه بزرگ‌تر یعنی «گلکسی اس 9 پلاس» پرداخته نشده و تنها پنل جلوی آن قابل مشاهده است.

آن‌طور که پیداست، گوشی گلکسی اس 9 سامسونگ تنها به یک دوربین در پنل پشتی مجهز خواهد شد. در پنل پشتی پرچم‌دار 2018 سامسونگ، خبری از دوربین دوگانه نیست و حسگر اثرانگشت نیز به زیر دوربین اصلی منتقل شده است. برخلاف گلکسی اس 9، گفته می‌شود نسخه «پلاس» پرچم‌دار جدید سامسونگ از سری «گلکسی اس» به دوربین دوگانه مجهز خواهد شد که سنسورهای دوربین به صورت عمودی در زیر یک‌دیگر جای گرفته‎اند. فلاش LED و حسگر تشخیص ضربان قلب در هر دو گوشی، در کنار دوربین اصلی قرار گرفته است. با توجه به تصاویر به‏‌دست آمده، دکمه‌ی فیزیکی «بیکسبی» از گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس حذف نشده است و پرچم‏‌داران جدید سامسونگ در مجموع چهار کلید فیزیکی خواهند داشت.

در گوشی گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس، تفاوت بین مدل 5.8 اینچی و 6.2 اینچی تنها به اندازه صفحه‌نمایش خلاصه می‌شد؛ هرچند، این موضوع برای گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس صدق نمی‌کند. جدا از تفاوت در بخش عکاسی و اندازه نمایشگر، پرچم‌داران 2018 سامسونگ از نظر حافظه رم نیز متفاوت خواهند بود؛ گفته می‎شود مدل 5.8 اینچی به چهار گیگابایت رم مجهز می‌شود و سامسونگ، نسخه «پلاس» را با شش گیگابایت رم ارائه خواهد داد.

با دقت در تصاویر رندری جدید، به‌نظر می‌رسد سامسونگ گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس را به دوربین سلفی دوگانه مجهز کرده است. به همین جهت، احتمالاً هر دو مدل در بخش «عکاسی سلفی» عملکرد مشابهی خواهند داشت. به‌نظر می‎رسد شایعات به‎دست آمده مبنی بر حذف حاشیه‌ی پایین نمایشگر از گلکسی اس 9 و نسخه «پلاس» آن صحت ندارد؛ تصاویر فاش شده، حاکی از عرضه پرچم‌داران جدید سامسونگ با حاشیه‌هایی به باریکی نسل قبل است.

گوشی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس برای عرضه به بازار، از FCC تأییدیه دریافت کرده‌اند. به همین جهت، انتظار می‌رود با زمان عرضه‌ی رسمی آن‌ها فاصله چندانی نداشته باشیم. براساس شایعات، پرچم‌داران جدید سامسونگ در نمایشگاه MWC 2018 در ماه فوریه به صورت رسمی معرفی خواهند شد و با توجه به آغاز تولید انبوه آن‌ها در اوایل ژانویه، شرکت سازنده به احتمال زیاد، گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس را در اوایل ماه مارس وارد بازار خواهد کرد.

در حال‌حاضر، مشخص نیست تصاویر به‌دست آمده تا چه اندازه صحت دارد. این تصاویر به صورت رسمی از سوی سامسونگ یا یک منبع معتبر تأیید نشده است؛ بنابراین، باید با دیده شک و تردید نسبت به آن‌ها نگاه کنید. هرچند، بد نیست اشاره کنیم که تصاویر به‌دست آمده با بخش قابل‌توجهی از گمانه‌زنی‌های پیشین پیرامون گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس هم‌خوانی دارد؛ به همین جهت، ممکن است کهکشانی‌های جدید سامسونگ با چنین طراحی به بازار عرضه شوند.

   11 دی 1396
6 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری