تست همراه اول

سرویس خبر
9 دی 1396 ساعت 10:30
27 نظر

 

رکورد شکنی هوآوی در فروش گوشی در سال ۲۰۱۷

مدیرعامل هواوی اعلام کرد شرکت هواوی توانسته در سال ۲۰۱۷ درآمدی بالغ بر ۶۰۰ میلیارد یوآن چین داشته باشد.

طی پیام تبریک سال جدید میلادی، مدیرعامل شرکت هواوی اعلام کرد درآمد سالانه هواوی برای سال ۲۰۱۷ به رقم ۶۰۰ میلیارد یوآن چین رسیده است. این رقم نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته و نشان می‌دهد که هواوی در مسیر پیشرفت قرار دارد. مدیرعامل هواوی به این موضوع نیز اشاره کرد که شرکت چینی توانسته ۱۵۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۷ به فروش برساند.

هواوی در حال حاضر سومین بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی هوشمند در جهان است. این شرکت چینی می‌خواهد تا سال ۲۰۲۱ به بزرگ‌ترین سازنده گوشی هوشمند در دنیا تبدیل شود. در سال ۲۰۱۶ مجموع گوشی‌های فروخته شده هواوی به ۱۳۹ میلیون دستگاه رسید. حال مدیرعامل این شرکت مدعی شده، مجموع گوشی‌های فروخته شده هواوی در سال ۲۰۱۷، با رشد ۱۵ درصدی، به ۱۵۳ میلیون دستگاه رسیده است.

رقم ذکر شده، درواقع مجموع گوشی‌های فروخته شده دو برند هواوی و آنر است. هواوی با رسیدن به این رقم، توانسته بیش از ۱۰ درصد بازار جهانی گوشی هوشمند را به خود اختصاص دهد. به دلیل تبلیغات گسترده و قیمت کم محصولات هواوی، این شرکت در ماه مارس اعلام کرد به سود چندانی نرسیده است.

در آن زمان، هواوی اعلام کرد به دنبال افزایش سود خالص از بازار گوشی هوشمند است. گویا این شرکت توانسته به اهدافش برسد و پایان سال میلادی به سود فراوانی می‌رسد.

طبق گزارش IDC که در زمینه تحلیل بازار گوشی هوشمند فعالیت می‌کند، هواوی در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۷ توانسته ۲۲.۳ درصد از بازار چین را به خود اختصاص دهد. بازار چین در کنار سود فراوانی که دارد، هواوی را با رقبای متعددی روبه‌رو می‌کند که اوپو و ویوو شامل آنها می‌شوند. اوپو در سه‌ماهه سوم ۲۰۱۷ توانست ۲۱.۶ درصد از بازار چین را تصاحب کند که گویای رقابت سخت این شرکت با هواوی است.

شرکت هواوی برای بالاتر بردن سهمش از بازار جهانی گوشی هوشمند نیاز دارد که فعالیتش در بازار کشورهای غربی را افزایش دهد. به همین منظور، این شرکت چینی احتمالا سری میت 10 را به نمایشگاه CES 2018 می‌آورد تا مشتریان بیشتری برای پرچم‌داران جدیدش به دست آورد.

در حال حاضر شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه دو اپراتور بزرگ ایالات متحده، AT&T و Verizon به دنبال عرضه سری میت 10 برای کاربرانشان هستند. نظر شما چیست؟ آیا هواوی در آینده می‌تواند بزرگ‌ترین سازنده گوشی هوشمند در دنیا شود؟  9 دی 1396
27 نظر
4.50
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری