تست همراه اول

سرویس خبر
28 آذر 1396 ساعت 11:30
0 نظر

 

خیز تویوتا برای افزایش تولید خودروهای برقی

طبق گزارش‌های جدید، تویوتا در نظر دارد خط تولیدش را تا سال ۲۰۲۵ تغییر دهد و روی ساخت خودروهای برقی تمرکز بیشتری کند.

تویوتا جزئیات برنامه برای تولید محصولات و خودروهای جدیدش را منتشر کرد. طبق این برنامه، شرکت ژاپنی روی ساخت خودرو برقی تمرکز بیشتری می‌کند. تویوتا تاکنون بیشتر روی ساخت خودروهای هیبریدی و هیدروژنی تمرکز داشته است.

با وجود اینکه خودرو پریوس فروش بسیار خوبی را تجربه کرده است، تویوتا روی ساخت خودرو برقی سرمایه‌گذاری می‌کند تا سهم بیشتری از بازار رو به رشد این محصولات به دست آورد. تویوتا اعلام کرد ۱۰ خودرو برقی تا سال ۲۰۲۰ روانه بازار می‌کند.

در برنامه‌های شرکت تویوتا به این نکته اشاره شده است تا سال ۲۰۲۵ تنها خودروهایی را به فروش می‌رساند که تمام برقی یا هیبریدی باشند. این شرکت ژاپنی برنامه‌های جدیدش را طی کنفرانس خبری در توکیو اعلام کرد.

چندی پیش نیز سران تویوتا مدعی شدند که چین اولین بازار برای عرضه خودروهای تماما برقی است. این شرکت ژاپنی در نظر دارد پس از چین، خودروهای برقی خود را در ژاپن، هند، اروپا و ایالات متحده نیز عرضه کند.

تویوتا با شرکت پاناسونیک برای ساخت باتری همکاری می‌کند. این همکاری شامل ساخت نسل جدید باتری‌ها و همچنین تولید باتری‌های نسل فعلی لیتیم-یون می‌شود. شرکت ژاپنی تویوتا اعلام کرده است که بالغ بر ۱۳.۳ میلیارد دلار روی تولید و توسعه تکنولوژی باتری سرمایه‌گذاری می‌کند.

شرکت ژاپنی اهداف فروشی برای خود در نظر گرفته است که طبق آن، نیمی از درآمد این شرکت از طریق فروش خودروهای برقی تامین می‌شود. در ادامه برنامه‌های تویوتا، این شرکت می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ میزان فروش سالانه خودروهای برقی خود را به دستگاه برساند.

تاکنون شرکت‌های مختلفی اعلام کرده‌اند که تولید خودرو برقی در اولویت برنامه‌هایشان قرار دارد. تویوتا با وجود فروش خوب خودروهایش، به دلیل نداشتن برنامه برای خودروهای برقی مورد انتقاد قرار می‌گرفت. بیانیه جدید تویوتا نشان می‌دهد که این شرکت در حال کم کردن فاصله خود با رقبایش است و خیز بلندی برای افزایش سهم خود در بازار خودروهای برقی برداشته است.  28 آذر 1396
1852 بازدید
0 نظر
1.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری