تست همراه اول

سرویس خبر
18 آذر 1396 ساعت 12:10
1 نظر

 

معرفی کیا سورنتو 2019 در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس

کمپانی کیا نسخه 2019 از شاسی بلند سورنتو را معرفی کرد که تغییرات اندکی را تجربه کرده است. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

کمپانی کیا حضور فعالی را در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس تجربه کرد و در این بین، نسخه 2019 از شاسی بلند محبوب خود یعنی سورنتو را هم معرفی کرد که تغییرات و به روز رسانی‌های اندکی را تجربه کرده است.

یکی از تغییرات مهم، وجود سه ردیف صندلی در سورنتو است به صورتی که در همه نسخه‌ها، به صورت استاندارد هفت سرنشین می‌توانند بر روی صندلی‌ها بنشینند. از دیگر تغییرات در داخل کابین می‌توانیم به بروزرسانی‌های جزئی در کنسول وسط، ورودی‌های تهویه، شیفترهای تعویض دنده و صفحه آمپر اشاره کنیم. نسخه‌های بالاتر SX و SXL ویژگی‌های دیگری را هم دارند از جمله رنگ آمیزی متفاوت کابین، کنترل دوگانه پشتی صندلی در ردیف جلو. همچنین نسخه‌های EX و بالاتر، از سیستم دستیار پیشرفته راننده بهره می‌برند که هشدار توجه راننده و دستیار حرکت بین خطوط، از ویژگی‌های آن هستند.

بروزرسانی‌ها در بخش بیرونی اندک اما قابل توجه هستند. جلو پنجره کمی تغییر یافته و کیا هنر بیشتری در طراحی آن به خرج داده است. چراغ‌های جلو به این جلو پنجره متصل شده‌اند. سپر جلو بازطراحی شده و چراغ‌های مه‌شکن کمی متفاوت هستند. سپر عقب هم از این تغییرات محروم نمانده و چراغ‎‌های عقب، خروجی‌های اگزوز و در صندوق عقب از دیگر بخش‌های تغییر یافته هستند. خریداران می‌توانند رینگ‌های 17 تا 19 اینچی را برای خودرو خود سفارش دهند در حالی که چراغ‌ها در تریم‌های بالاتر از نوع LED هستند.

اما در بخش فنی و قوای محرکه، کیا دست به سورنتو نزده و همان موتورها را برای نسخه 2019 به کار برده است. البته با این تفاوت که موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربو از میان موتورهای در دسترس حذف شده و اکنون موتور 2.4 لیتری 4 سیلندر تنفس طبیعی و موتور 3.3 لیتری 6 سیلندر تنفس طبیعی تامین کننده قدرت این خودرو خواهند بود. همچنین ممکن است یک موتور دیزلی در آینده در دسترس قرار بگیرد.

قدرت این موتورها همچنان 185 و 290 اسب بخار است و قدرت در نسخه 6 سیلندر از طریق جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها انتقال می‌یابد. این جعبه دنده پیش از این در سدان کادنزا به کار رفته بود. سیستم تعیین حالت رانندگی جای خود را به یک سیستم جدید به نام Smart Shift & Drive داده که در همه تریم‌ها حاضر است. این سیستم با توحه به شرایط موجود، بهترین حالت را برای رانندگی انتخاب می‌کند و تنظیمات را تغییر می‌دهد. همچنین امکان تنظیم حالت رانندگی به صورت دستی در 3 حالت مختلف Eco، Smart و Sport وجود دارد.

با وجود اینکه کیا تغییرات اندکی را بر روی نسخه 2019 سورنتو اعمال کرده اما این نسخه همچنان یکی از رقیبان سرسخت در سگمنت شلوغ شاسی‌بلندهای متوسط محسوب می‌شود.

 نظرات کاربران

در حال بارگذاری