تست همراه اول

سرویس خبر
8 آذر 1396 ساعت 09:55
3 نظر

 

شاسی‌بلندهای هاوال در غرفه بهمن خودرو در نمایشگاه خودرو تهران

گروه بهمن عمدتا در نمایشگاه‌های خودرو حضوری پررنگ دارد و همواره سعی می‌کند تا با یافتن همکاران تجاری معتبر در سراسر دنیا سهم خود را در بازار خودرو ایران افزایش دهد و این‌بار با همکاری گریت‌وال به‌دنبال تسخیر بازار شاسی‌بلندهای کشور است.

محمد ضرابیان، عضو هیئت مدیره گروه بهمن در نمایشگاه خودروی تهران از شروع همکاری این شرکت با شرکت چینی گریت‌وال به‌عنوان تولیدکننده‌ی محصولات برند هاوال خبر داد و اعلام کرد:

گروه خودروسازی بهمن نخستین خودروساز سبز کشور است که توانسته با تولید بیش از ۶۰ هزار دستگاه وانت و ۷۰ هزار دستگاه سواری سهم ۲۰ درصدی از بازار خودروهای داخلی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان را در اختیار گیرد. محصولات ما همواره جزو باکیفیت‌ترین خودروهای بازار بوده و در سال جاری میزان تولیدات گروه بهمن افزایش ۱۰۰ درصدی را شاهد بوده است.

این شرکت بعد از عقد قرارداد همکاری با مزدا و فاو به سراغ برند موفق چینی دیگری به نام هاوال رفته است. بسترن B30 و پیكاپ كاپرا ٢ جدیدترین محصولات گروه بهمن هستند كه به تازگی در بازار عرضه شده اند و در غرفه گروه بهمن در نمایشگاه خودرو تهران حضور دارند.

همچنین مزدا ٣ جدید با امكانات به روزتر از قبل نیز به نمایشگاه خودرو تهران آمده و از دیگر پیكاپ های جذاب است غرفه نیز می توان به خودرو ترالورد اشاره كرد كه شباهت فراوانی به دوج رم دارد.

اما جدیدترین اتفاق در غرفه بهمن حضور شاسی بلندهای هاوال در این نمایشگاه است. ضرابیان همچنین بیان کرد که تولید شاسی‌بلند خودروی هاوال با هدف افزایش سبد محصولات این شرکت و سهم بازار به‌زودی آغاز خواهد شد.

شاید هاوال برای شما نامی نسبتا غریب باشد اما در چین سالهاست این خودروساز را به عنوان یکی از بهترین شاسی‌بلندساز دنیا می‌شناسند چرا که این کمپانی سالهاست تمرکز خاصی را بر ساخت خودروهای شاس‌بلند معطوف کرده و در تولید خودروهای قدبلند تبحر یافته است.

هاوالH9 ، H6 و H2 نمایندگان هاوال در غرفه گروه بهمن در نمایشگاه خودرو تهران هستند و H2 محتمل‌ترین گزینه‌ایست كه توسط گروه بهمن در بازار عرضه خواهد شد. این شاسی بلند كامپكت به پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو مجهز شده كه ١۴٧ اسب بخار قدرت و ٢١٠ نیوتن متر گشتاور تولید می كند. این پیشرانه با گیرباكس ۶ سرعته اتوماتیك جفت می شود.

در ادامه مراسم رونمایی از محصولات جدید هاوال در ایران، استیون، مدیر بازارهای صادراتی گریت وال از ورود این شرکت به‌عنوان یک برند مستقل تولیدکننده‌ی خودروی شاسی‌بلند به بازار ایران خبر داد. وی با بیان این مطلب که به مدت ۱۴ سال است که محصولات گریت‌وال عنوان پرفروش‌ترین شاسی‌بلند‌های بازار چین را در اختیار دارند؛ افزود:

ایران یکی از مهم‌ترین بازارهای هدف برای هاوال است و مدیران ارشد گریت‌وال می‌دانند که مشتریان ایرانی باهوش هستند و در همین راستا انتخاب شریک تجاری مناسب برای ما بسیار حایز اهمیت است. ما و گروه بهمن تعهد می‌دهیم که در جهت رضایت خاطر حداکثری مشتریان ایرانی، بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه کنیم.

داودزاده مدیرعامل بهمن موتور، در پاسخ به سؤالی مبنی بر زمان عرضه‌ی اولین محصول مشترک گروه بهمن و هاوال اعلام کرد:

اولین محصول مشترک ما خودروی هاوال H2‌ خواهد بود که تا پایان سال جاری به بازار عرضه خواهد شد. داخلی‌سازی این خودرو با ۳۱ درصد آغاز شده و در این زمینه هماهنگی‌های لازم با قطعه‌سازان داخلی صورت گرفته است. البته در این زمینه مشکلی نداریم؛ چراکه بزرگترین قطعه‌ساز داخلی مالک بخشی از سهام ما نیز هست.

وی در پایان به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده جهت تولید با تیراژ بالای این خودرو اشاره کرد و از اختصاص ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت خطوط تولید بهمن به تولید محصولات هاوال خبر داد.

   8 آذر 1396
3 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری