تست همراه اول

سرویس خبر
6 آذر 1396 ساعت 17:50
3 نظر

 

حضور خودروی فرمول 1 رنو در نمایشگاه خودرو تهران

نگین خودرو، نماینده رنو در ایران حضور پررنگی را در نمایشگاه خودرو تهران دارد و در کنار خودروهای سواری و شاسی بلند، یک محصول ویژه را به این نمایشگاه آورده است.

کمپانی رنو چندین سال است که در مسابقات ورزشی موتوری حضور پررنگی دارد و توانسته شایستگی‌های خود را در بخش موتوراسپرت به همگان اثبات کند. ازجمله مهم‌ترین مسابقات موتوراسپرت در تمام دنیا، مسابقات خودروهای فرمول 1 است که باتوجه به پیچیدگی‌های فراوان، دانش و تخصص بالایی را می‌طلبد. بنابراین کمپانی‌هایی که وارد این ورزش می‌شوند، باید هزینه و دانش فراوانی را برای تحقیق و توسعه اختصاص دهند تا با دستیابی به توانایی‌های فنی مورد نیاز، حضور موثری داشته باشند.

خودروهای فرمول 1 را می‌توان پیچیده‌ترین و البته گران‌قیمت‌ترین خودروها در میان همه خودروها دانست و هیچ شکی هم در این مورد وجود ندارد. برای مثال باید اشاره کنیم که تیم مرسدس بنز تنها برای توسعه موتور خودروهای فرمول 1 خود مبلغی معادل 100 میلیون دلار کنار می‌گذارد. البته این تنها بخشی از هزینه‌هاست و جمع بندی مبالغ صرف شده، نشان دهنده سختی کار در این بخش است.

باتوجه به حضور خودروی فرمول 1 مربوط به سال 2016 رنو در نمایشگاه خودرو تهران، توضیحاتی را در همین زمینه ارائه خواهیم کرد. مسابقات فرمول 1 در سال 2016 به مانند هر سال در 21 مرحله انجام شد و در نهایت تیم مرسدس بنز با رانندگی دو راننده خود یعنی نیکو روزبرگ و لوئیس همیلتون به مقام قهرمانی رسید و تیم‌هار ردبول و فراری هم به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند.

اما در این بین رنو با عملکرد نه چندان درخشان خود در میان 3 تیم انتهایی جای گرفت و مقامی بهتر از نهمی کسب نکرد. کوین مگنوسن و جولیون پالمر دو راننده رنو در مسابقات 2016 بودند که مگنوسن عملکرد بهتری داشت و فصل را با رده شانزدهمی به پایان رساند و هم تیمی او جایگاهی بهتر از هجدهم کسب نکرد. مقام قهرمانی رانندگان هم به نیکو روزبرگ رسید و همیلتون و ریکیاردو در رتبه‌های بعدی ایستادند.

از مشخصات کلی خودرو فرمول 1 رنو می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • موتور: 1.6 لیتر / 6 سیلندر / 24 سوپاپ / ردلاین 15000 دور بر دقیقه / یک توربوشارژر / قدرت 760 اسب بخار
  • جعبه دنده: 8 سرعته نیمه خودکار
  • ابعاد: 950 میلی متر ارتفاع / 1800 میلی متر عرض / 702 کیلوگرم وزن
  • سیستم بازیابی انرژی: دو موتور MGU-K یکی با دور 50000 دور بر دقیقه و دیگری با قدرت 120 کیلووات برای بازیابی انرژی از ترمز / موتور MGU-H با دور 100000 دور بر دقیقه برای بازیابی انرژی از سیستم اگزوز (قدرت کلی خودرو در صورت فعال بودن این سیستم‌ها به 875 اسب بخار می‌رسد.)
  • کابین: فرمان با قابلیت‌های بی شمار / صندلی از جنس کامپوزیت کربن با کمربند 6 نقطه‌اینظرات کاربران

در حال بارگذاری