تست همراه اول

سرویس خبر
5 آذر 1396 ساعت 10:30
16 نظر

 

احتمال انتشار اندروید 8 اوریو برای Galaxy S6 سامسونگ

گوشی Galaxy S6 در سال 2015 عرضه شد و یکی از محبوب‌ترین پرچم‌داران سامسونگ از سری S به شمار می‌رود. شایعه تازه‌ای توسط یکی از کاربران Reddit منتشر شده که ادعا می‌کند این سازنده قرار است اندروید 8 اوریو را برای این خانواده محبوب هم عرضه کند.

همان‌طور که می‌دانید، گوشی‌ Galaxy S6 نقطه عطف گوشی‌های پرچم‌دار سری Galaxy S سامسونگ به شمار می‌رود. حالا شایعه تازه‌ای درباره این گوشی منتشر شده است و ادعا می‌کند که سازنده آن قصد دارد اندروید 8.0 اوریو را هم برای Galaxy S6 محبوب منتشر کند. اگر این گزارش صحت داشته باشد، گوشی مذکور احتمالا اولین گوشی از سری S خواهد بود که مشمول به‌روزرسانی نرم‌ افزاری و پشتیبانی 3 ساله می‌شود. طبق این گزارش، یکی از کاربران وب‌سایت Reddit با نام کاربری CyberConCoder با یکی از نمایندگان سامسونگ در این باره صحبت کرده و این نماینده هم به او گفته است که پرچم‌دار قدیمی Galaxy S6 به اندروید 8 اوریو ارتقا می‌یابد. گفته می‌شود که نماینده مذکور هم اطلاعاتش را از یکی از سرپرستان درون کمپانی به دست آورده و از صحت آن به قدری مطمئن بوده است که به کاربر Reddit اجازه می‌دهد اطلاعاتش را با سایرین هم به اشتراک بگذارد.

اسکرین شات‌های مکالمه این دو فرد در ادامه مطلب موجود است. در این مکالمه شاهد هستیم که نماینده سامسونگ در ابتدا کمی با تردید درباره احتمال ارتقای Galaxy S6 به اندروید اوریو صحبت می‌کند اما پس از مشورت با سرپرستش با قاطعیت این موضوع را تأیید می‌کند. در این گفتگو همچنین مشخص شد که خبری از ETA در انتشار این به‌روزرسانی نخواهد بود. این موضوع همچنین بدین معنی است که Galaxy S6 Edge و Galaxy S6 Edge Plus هم قادر خواهند بود همان نسخه نرم‌افزاری را دریافت کنند چراکه آن‌ها هم از همان سخت افزار مشابه به کار رفته در Galaxy S6 بهره می‌برند و تفاوت سطح نرم‌افزاری‌شان هم با این پرچم‌دار بسیار کم و ناچیز است. در این مکالمه همچنین شاهد هستیم که CyberConCoder از کارمند سامسونگ می‌پرسد آیا این سطح پشتیبانی قرار است به سیاست جدیدی در این کمپانی تبدیل شود؟ اما کارمند مذکور پاسخی به این سؤال نمی‌دهد. این موضوع ممکن است بدین خاطر پیش ‌آمده باشد که کارمند مذکور نتوانسته پاسخ مشخصی از سرپرستش دراین باره دریافت کند. از طرفی Galaxy S6 محبوب به قدری توانمند است که می‌تواند پشتیبانی‌های نرم‌افزاری بیشتری را با توجه به ویژگی‌های خودش تضمین کند اما نسخه قبلی یعنی Galaxy S5 به خاطر مجهز شدن به پردازنده 32 بیتی قادر نیست با ویژگی‌های نرم افزاری مدرن و امروزی سازگار شود.

اگر این گزارش صحت داشته باشد و اندروید 8 اوریو واقعا برای Galaxy S6 منتشر شود، اولین بار در تاریخ ساخت گوشی‌های سامسونگ خواهد بود که یک گوشی پس از گذشت 3 سال از تاریخ عرضه همچنان قادر باشد به‌روزرسانی‌های نرم افزاری عمده مربوط به ارتقای نسخه سیستم عامل را دریافت کند. بسیاری از گوشی‌های قدیمی این سازنده مخصوصا در کشورهایی که از محبوبیت بیشتری نزد کاربران برخوردارند هنوز هم بسته‌های نرم افزاری و امنیتی دریافت می‌کنند اما انتشار به‌روزرسانی‌های عمده و نسخه‌های تازه سیستم عامل برای گوشی‌هایی که از ابتدای 2015 به بعد معرفی شدند دیگر منسوخ شده است. درواقع کمپانی سامسونگ در ابتدای معرفی و عرضه آن‌ها به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را تا مدت 18 ماه بعد تضمین کرده بود. گوشی‌ Galaxy S6 و سایر اعضای خانواده‌اش موفق شدند جایگاه بسیار خوبی در بازار به دست آورند و برای سامسونگ هم درآمد قابل توجهی کسب کنند. این خانواده اولین گوشی‌های سامسونگ بودند که پس از مدت‌ها با طراحی نوین وارد بازار شدند و معنای تازه‌ای از زیبایی را در مقابل طراحی‌های پلاستیکی قبلی به نمایش گذاشتند.

اگر قرار باشد گوشی‌های قدیمی سامسونگ هنوز هم از نظر نرم افزاری پشتیبانی شوند، خانواده Galaxy S6 قطعا شایسته‌ترین انتخاب خواهند بود. ذکر این نکته هم جالب توجه است که تا به حال هیچ خبر مشابه دیگری درباره ارتقای سایر گوشی‌های قدیمی این سازنده منتشر نشده است. اگر این سیاست به خط مشی دائمی سامسونگ تبدیل شود، دارندگان گوشی‌های پرچم‌دار امسال یعنی دوگانه Galaxy S8 و همچنین Note 8 می‌توانند امیدوار باشند که گوشی‌هایشان در خلال سال‌های آینده قادر خواهند بود تا اندروید Q را هم دریافت کنند.  5 آذر 1396
16 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری