تست همراه اول

سرویس خبر
28 آبان 1396 ساعت 20:00
5 نظر

 

انحصارطلبی بی‌پایان خودروسازان بزرگ کشور

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از کارشکنی‌های خودروسازان داخلی در پروسه اجرایی شدن قرارداد رنو و ایدرو و تلاش آنها برای حفظ انحصار خبر داد

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از کارشکنی‌های خودروسازان بزرگ کشور در زمینه اجرایی شدن قراردادها با خودروسازان معتبر خارجی انتقاد کرد. وی با بیان اینکه برخی خودروسازان به دنبال ایجاد انحصار و فروش تولیدات خود با قیمت‌های بالا هستند گفت:

متاسفانه در هفته‌های اخیر شاهد کارشکنی‌های خودروسازان در مسیر ورود رنوی فرانسه در شهرهای غیر از پایتخت بوده‌ایم. حضور سرمایه‌گذاران خارجی برای ایجاد کارخانه‌های خودروسازی در کشور بسیار ضروری است اما کارشکنی‌ برخی مجموعه‌های خودروسازی بزرگ در استمرار شرایط انحصار مانع اجرایی شدن این موضوع شده است. سدر قرارداد میان سازمان گسترش صنایع و شرکت رنو فرانسه ایجاد یک کارخانه خودروسازی در شهر ساوه برای توسعه همکاری ها عنوان شده است به این صورت که قرار شد خرید این کارخانه از سایپا انجام و توسعه تولید با تکنولوژی پیشرفته و ایجاد زمینه استغال زایی در این شهر اجرایی شود.


 

وی با بیان اینکه متأسفانه شاهد هستیم که کارشکنی‌هایی در خصوص تحقق این امر از سوی خودروسازان پایتخت نشین در حال انجام است، افزود:

این کارشکنی‌های تعمدی باعث فرصت سوزی شده و حضور یک کارخانه خودروسازی خارجی در داخل با موانعی رو به رو شده که جای ابهام فراوانی دارد. نمایندگان مجلس به صورت یکپارچه از ایجاد کارخانه رنو در ساوه حمایت خواهند کرد و اجازه کارشکنی را به مجموعه های خودرو سازی نمی‌دهند. باید اجازه توسعه فعالیت در صنعت خودروسازی به سایر تولیدکنندگان هم داده شود. به نحوی که فضای تولید خودرو در کشور باید رقابتی تر شود تا مردم از شرایط انحصاری زیان نبییند.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه فروش خودروهای با کیفیت پایین و قیمت بالا ثمره شرایط انحصاری موجود در کشور است، تاکید کرد که این موضوع توسط نمایندگان مردم در مجلس به طور جدی پیگیری خواهد شد تا مسببین این موضوع شناسایی شوند گفت:

حرکت به سمت فضای رقابتی و توسعه خودروسازهای جدید در کشور باعث افزایش  و تقویت فضای رقابتی و افزایش کیفیت  و کاهش قیمت خودرو در کشور خواهد شد. شرکت تولیدی رنو در ساوه متعهد شده تا قسمتی از تولیدات خود را صادر کند و این موضوع میتواند به ارزآوری بیشتر در کشور کمک کند. موضوع را به طور جد در کمیسیونهای اقتصادی و صنایع پیگیری خواهیم کرد و با افرادی که مسبب این وضعیت هستند برخورد خواهیم کرد.  28 آبان 1396
5 نظر
4.53
  15 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری