تست همراه اول

سرویس خبر
27 آبان 1396 ساعت 18:00
3 نظر

 

طراح ارشد اپل از حذف دکمه هوم در آیفون 10 می‌گوید

دکمه هوم یکی از ویژگی‌های کلیدی و به نوعی شناسه اصلی آیفون در یک دهه گذشته بوده است، اما اپل با معرفی iPhone X استفاده از کلید فیزیکی را کنار گذاشت و جای آن را به ژست‌های حرکتی داد.

از اولین نسل آیفون تا به امروز و در آیفون ۸ و ۸ پلاس، همیشه شاهد حضور کلید فیزیکی هوم در زیر نمایش‌گر آیفون بود‌ه‌ایم که پس از معرفی آیفون ۵ اس، این کلید میزبان سنسور اثر انگشت هم بوده است. این کلید در واقع یکی از مشخصه‌های کلیدی در ظاهر آیفون به شمار می‌رود که در بسیاری از بازی‌های ویدیویی، انیمیشن‌ها و آگهی‌های تبلیغاتی به آن به عنوان نشانی برای آیفون توجه می‌شد.

به هر حال، اپل در تولید جدیدترین پرچم‌دار خود، تصمیم گرفت دکمه هوم را که یکی از اصلی‌ترین المانهای ظاهری آیفون است، حذف نماید. سر جانتان آیو، طراح ارشد اپل، به تازگی در مصاحبه‌ای با  TIME درباره حذف کلید فیزیکی هوم از آیفون سخن گفته است. او معتقد است که گرچه کلید هوم یکی از ویژگی‌های مهم آیفون بوده است، اما حذف آن به نفع آیفون 10 است.

آیو گفته:

معتقدم این امر که استفاده مداوم از ویژگی‌هایی که مفید بوده‌اند، با هر هزینه‌ای، به شکست منتهی می‌شود. در کوتاه مدت، این استفاده از راهکارهایی است که کم‌خطرتر و امن‌تر به نظر می‌رسند.

پس از حذف دکمه هوم از آیفون 10،‌ کوپرتینویی‌ها به جای اسکنر اثر انگشت یا همان سنسور از سیستم تشخیص چهره پیشرفته و به جای کارکردهای دکمه هوم از ژست‌های حرکتی و سوایپ‌ در جهت‌های مختلف استفاده کرده اند.

افرادی مانند مارکوس برانولی (MKBHD) که به کار بررسی گجت‌های مختلف می‌پردازند، به این نکته اشاره کرده‌اند که ممکن است یادگیری این ژست‌ها و کاربرد مشخص هر یک از آن‌ها برای کاربران زمان بر باشد.  27 آبان 1396
3 نظر
3.18
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری