تست همراه اول

سرویس خبر
26 آبان 1396 ساعت 19:40
4 نظر

صفر تا صد کمتر از دو ثانیه!

نسل جدید تسلا رودستر با قدرتی عجیب معرفی شد

کمپانی تسلا در رویداد برگزار شده در لس آنجلس، پس از معرفی کامیون برقی Semi، به معرفی نسل جدید رودستر پرداخت که قدرت فراوانی با خود به همراه دارد.

تسلا در مراسم ویژه خود سورپرایزهای زیادی برای حاضرین داشت. شاید معرفی کامیون برقی، هیجان انگیزترین بخش این مراسم بوده باشد اما از محصول بعدی غافل نشوید؛ نسل جدید رودستر.

مدیرعامل تسلا یعنی ایلان ماسک در این مراسم تاکید کرد که بسیاری از مردم در رابطه با نسل جدید رودستر از او سوال می‌کردند و امروز همان روز موعود است.

تسلا رودستر نسل جدید گشتاوری معادل 10 هزار نیوتن متر دارد که از سه موتور الکتریکی تامین می‌شود. حتی شنیدن چنین عددی هوش از سر انسان می‌پراند چه رسد به اینکه آن را در عرصه عمل ببینیم. به ادعای تسلا، رودستر برای رسیدن به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت پس از حرکت از حالت سکون تنها به 1.9 ثانیه زمان نیاز دارد.

این پایان قصه نیست. رودستر برای دستیابی به سرعت 160 کیلومتر بر ساعت پس از حرکت، 4.2 ثانیه زمان لازم دارد و با این چنین قدرتی، هیچ مشکلی برای دستیابی به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت ندارد.

همان طور که می‌دانید دوج دیمون در حال حاضر سریع‌ترین خودروی تولیدی در جهان به شمار می‌رود که در 2.3 ثانیه ازحال سکون به سرعت 97 کیلومتر برساعت می‌رسد و اگر همچنان تخت‌گاز به حرکتش ادامه دهد براحتی می‌تواند یک‌چهارم مایل را در 9.65 ثانیه و با سرعت 225 کیلومتر برساعت ثبت کنید. اما به نظر می‌رسد با ورود تسلا رودستر این رکورد هم شکسته خواهد شد چراکه به ادعای کمپانی این خودرو برای طی این مسیر تنها به 8.8 ثانیه زمان نیاز دارد.

تسلا از باتری‌ 250 کیلووات ساعتی استفاده کرده که یک بار شارژ کامل آنها طی مسافت 1000 کیلومتری را برای رودستر ممکن می‌سازد. این باتری‌ وظیفه نیرودهی به دو موتور الکتریکی در عقب و یک موتور الکتریکی در جلو را بر عهده دارد که با این چینش، سیستم چهار چرخ متحرک هم برای رودستر به دست آمده است.

در حالی که نسل اول رودستر، بیشتر به یک خودرو با کیت بدنه بر اساس یک لوتوس شبیه بود، اما نسل جدید کاملا یک خودرو متمایز است که خطوط شکسته فراوان و پیچ و خم‌های متعددی بر روی بدنه آن دیده  می‌شود.

کابین رودستر نسل جدید همانند همه محصولات ساخت تسلا، ساده و عاری از پیچیدگی است که یک نمایشگر بزرگ لمسی در مرکز داشبورد قرار گرفته است. به علاوه یک فرمان هوشمند در آن دیده می‌شود که البته بعید است در نسخه تولیدی هم حضور داشته باشد. البته رودستر سقفی شبیه به حالت تارگا دارد که بخش مرکزی خودرو شامل یک سقف می‌شود که این سقف قابلیت جدا شدن دارد. نکته جالب، سیستم 2 + 2 سرنشین برای خودروست به شکلی که دو صندلی در عقب وجود دارد که البته به گفته ایلان ماسک، شما باید جثه کوچکی داشته باشید تا بتوانید بر روی آنها بنشینید.

داشتن هیچ کدام از این ویژگی‌ها ارزان نخواهد بود. برای پیش خرید کردن تسلا رودستر باید 50 هزار دلار هزینه بپردازید و البته قیمت نهایی آن، 200 هزار دلار است. به علاوه تسلا اعلام کرده 1000 نسخه از این خودرو را با امکانات بیشتر به تولید خواهد رساند که قیمتی برابر با 250 هزار دلار خواهد داشت.

تسلا اعلام کرده که تولید این خودرو را از سال 2020 آغاز خواهد کرد اما باتوجه به مشکلات عدیده کمپانی در رابطه با تولید به ویژه در زمینه تولید مدل 3، برای دیدن آن در جاده‌ها باید بیش از اینها منتظر بمانیم.

مشخصات کلی تسلا رودستر:

  • 10000 نیوتن متر گشتاور
  • شتاب 0 تا 96 کیلومتر بر ساعتدر 1.9 ثانیه؛ سریع‌ترین خودرو تولیدی در تاریخ
  • شتاب 0 تا 160 کیلومتر بر ساعت در 4.2 ثانیه
  • طی مسافت یک چهارم مایل در 8.8 ثانیه
  • سرعتی بیش از 400 کیلومتر بر ساعت
  • بُرد حرکتی 1000 کیلومتر  26 آبان 1396
4 نظر
4.88
  17 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری