سرویس خبر
24 آبان 1396 ساعت 15:30
14 نظر

 

آیا مشکل دوربین اکسپریا ایکس‎زد پرمیوم با آپدیت جدید برطرف می‎شود؟

گوشی هوشمند Xperia XZ Premium در ماه دسامبر امسال رونمایی شد. طولی نکشید که شرکت ژاپنی تولیدکننده این پرچم‌دار، اندروید 8.0 را به تن این مدل پوشاند. اما این آپدیت، مشکلاتی برای دوربین این مدل ایجاد کرده است. با جی اس ام باشید.

همانطور که در خبرها منتشر شد، دوربین اصلی پرچم‎دار ژاپنی‎ها پس از دریافت نسخه 8.0 اندروید با اختلال روبرو شد که این موضوع نارضایتی کاربران را در بر داشت. از این رو شرکت سونی برای رفع مشکل دوربین آپدیت دیگری را برای اندروید این گوشی در نظر گرفت. اما این آپدیت نیز مشکلاتی برای سنسور دوربین به ویژه لیزر AF و سنسور RGBC-IR به وجود آورد و این دو را از کار انداخت. حال دوربین ایکس‎زد پرمیوم، افکت "blur" را برای همه عکس‎ها فعال کرده و جالب‎تر اینکه افکت "3D" نیز به طور کلی غیرفعال شده است.

با این وجود شرکت سونی به کاربران این اطمینان را داده که تمامی مشکلات پیش آمده برای دوربین ایکس‎زد پرمیوم به زودی و با آپدیت جدید رفع خواهد شد. به علاوه آپدیت جدید شامل آپدیت امنیتی ماه نوامبر این گوشی نیز خواهد بود. به گفته سخنگوی این شرکت از آنجا که همه دستگاه‎ها آپدیت جدید را به صورت OTA(وایرلس) دریافت خواهند کرد، تنها چند روز زمان لازم است تا همه گوشی‎های این مدل به جدیدترین آپدیت اندروید اوریو مجهز شوند. وی در پایان افزود: شرکت سونی به زودی لیست دستگاه‎های قابل آپدیت به جدیدترین نسخه اندروید را اعلام خواهد کرد.  24 آبان 1396
14 نظر
4.20
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری