سرویس خبر
22 آبان 1396 ساعت 10:20
11 نظر

 

ساتیا نادلا با طعنه‌های پی در پی، آیپد پروهای اپل را هدف گرفته است!

ساتیا نادلا، مدیر عامل هندی تبار مایکروسافت است که پس از تلاش‌‌های بسیار، توانست اشتباهات استیو بالمر را تا حد زیادی جبران و این شرکت را دوباره احیا نماید. اما مرد شماره یک ردموندی‌ها که همیشه به خوش اخلاقی شناخته می‌شد، مدتی است که با کنایه‌هایش قصد دارد آیپد پرو شرکت اپل را تحقیر نماید.

ساتیا نادلا اخیرا سفری به سرزمین مادری‌ خود، هندوستان داشت و در طول این سفر با خبرنگارانی مواجه شد که اکثرا از آیپد استفاده می‌کردند. پس از این اتفاق آقای مدیر عامل خطاب به یکی از خبرنگاران گفت:

دوست من، تو به یک کامپیوتر واقعی نیاز داری!

پیش از این هم مدیران دیگر مایکروسافت اعلام کرده بودند که آیپد پرو شرکت اپل در واقع یک کپی از سرفیس پرو است. رایان گوین، مدیرکل بخش سرفیس یکی از این افراد بود که با جزئیات بیشتری اعلام کرد: اپل با تولید آیپد پرو، در واقع از رده محصولات ۲ در ۱ مایکروسافت کپی برداری کرده است.

بسیاری از افراد نیز معتقدند که این دو محصول از جهات بسیاری به هم شباهت دارند که مهم‌ترین آن‌ها وجود نمایشگر لمسی با قابلیت پشتیبانی از قلم استایلوس (سرفیس Pen و اپل Pencil) و همچنین پشتیبانی دستگاه از یک صفحه کلید QWERTY قابل جدا سازی است. اما بزرگ‌ترین تفاوت این دو دستگاه، سیستم عامل مورد استفاده آن‌هاست. سرفیس پرو مایکروسافت از ویندوز ۱۰ پرو بهره‌مند است که برای رایانه‌های شخصی توسعه داده شده؛ در مقابل آیپد پروهای اپل از همان سیستم عامل موبایلی اپل یا iOS استفاده می‌کند که در سایر مدل‌های آیپد نیز به کار گرفته می‌شود.

اما این اولین بار نبود که مدیر عامل ردموندی‌ها به اپل طعنه می‌زند؛ نادلا به تازگی گفته بود که مایکروسافت یک تولید کننده محصولات تجملاتی نیست و در شرکتش را سازنده ابزارهایی معرفی کرد که فناوری‌هایی را توسعه می‌دهد تا دیگران بتوانند آن (فناوری) را بسازند. او گفته بود:

قصد ندارم موفقیت‌هایی را که اپل و گوگل کسب می‌کنند، نادیده بگیرم. ما شرکت‌های متفاوتی هستیم. ما (مایکروسافت) واسطه‌های بازار نیستیم. تولید کنندگان ابزار هستیم، سازنده کالاهای لوکس نیستیم؛ این چیزی نیست که ما باید باشیم. ما به دنبال ایجاد فناوری‌هایی هستیم که دیگران بتوانند آن را بسازند.

اگر کمی به گفته‌های ساتیا نادلا فکر کنیم، متوجه می‌شویم که او هم قصد داشته بگوید که مایکروسافت ایده پرداز اصلی محصولات ۲ در ۱ است که آیپد پرو هم یکی از آن‌هاست و با ریتم ملایمی قصد تحقیر اپل و متهم کردن کوپرتینویی‌ها به کپی برداری از تبلت‌های سرفیس پرو را داشته است.  22 آبان 1396
3570 بازدید
11 نظر
4.00
  13 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری