تست همراه اول

سرویس خبر
20 آبان 1396 ساعت 16:19
15 نظر

کالایاب خودرو و کالایاب کامپیوتر

معرفی و آشنایی با بخش‌های جدید سایت جی‌اس‌ام، ۱۳ سال با شما

جی‌اس‌ام را می‌توان قدیمی‌ترین رسانه تخصصی ایران در حوزه موبایل و فناوری دانست. بسیاری از افراد در ایران اولین گوشی خود را با دیدن مشخصات آن گوشی در سایت جی‌اس‌ام پیدا کرده‌اند. حالا بعد از ۱۳ سال نوبت به راه اندازی بخش‌های جدید سایت جی‌اس‌ام رسیده است. با هم تاریخچه جی اس ام و بخش های جدید اضافه شده به سایت را مروری کوتاه کنیم.

تصویر زیر اولین تصویری است که از سایت جی‌اس‌ام وجود دارد و شاید خیلی از شما همراهان عزیز جی‌اس‌ام با این صفحه خاطره داشته باشید. بسیاری در آن زمان گوشی‌های سیمبین و جاوای خود را در این سایت جست و جو و سپس به خرید آن می‌پرداختند. این تصویر مربوط به ۱۱ سال پیش است. جی‌اس‌ام از همان زمان سعی بر این داشته که به عنوان مرجع راهنمای خرید کاربران در زمینه موبایل باشد و در این راه قدم‌های بزرگی برداشته است.

اما دومین طرح جی‌اس‌ام که در زیر می‌بینید بر مبنای جست و جوی ساده‌تر گوشی طراحی شد. دسترسی ساده به بخش‌هایی نظیر بررسی تخصصی که اولین بار توسط جی‌اس‌ام در وب فارسی انجام می‌شد، از جمله بخش‌های سایت جدید بود که ۱۰ سال پیش از آن رونمایی شد. یکی از بخش‌های بسیار محبوب جی‌اس‌ام در آن سال‌ها دانلود تم و نرم‌افزار بود که با گسترش گوشی‌های سیمبین و جاوا، محبوبیت بسیاری داشت.

اما طرح قبلی به مدت ۳ سال مهمان جی‌اس‌ام بود تا اینکه در سال ۲۰۱۰ تصمیم گرفته شد تا بخش اخبار و بررسی تخصصی نسبتا پررنگ‌ترین در صفحه اصلی جی‌اس‌ام باشد و نتیجه آن طرح زیر شد که اخبار و بررسی تخصصی بیشتری در صفحه اول سایت نمایش داده می‌شد. 

در سال ۲۰۱۲ طرح جدیدی در سایت جی‌اس‌ام قرار گرفت که تا همین چند سال پیش، لباس جی‌اس‌ام بود. مشاهده تعداد بیشتر خبر و بررسی تخصصی و جدا شدن بخش‌های مختلف سایت در صفحه اول، از ویژگی‌های این طرح بود. این طرح تا ۴ سال بر روی جی‌اس‌ام قرار داشت.

در سال ۲۰۱۶ تصمیم بر این گرفته شد که ساختار سایت جی‌اس‌ام به روزتر و از لحاظ رابط کاربری، شبیه به سایت‌های به روز دنیا شود. این تغییرات را می‌توان یکی از اساسی‌ترین تغییرات ظاهری جی‌اس‌ام از ابتدای تاسیس آن دانست. طرح فعلی نیز بر اساس همین طرح شکل گرفت و این آغاز طراحی جدید سایت جی اس ام بود که در زیر می‌بینید.

با تست‌های کاربردپذیری و تجربه‌ کاربری که در پایان سال ۲۰۱۶ انجام دادیم، تصمیم به تغییرات جزئی در سایت جی‌اس‌ام گرفتیم و سعی کردیم با بهبود بخش‌هایی نظیر صفحه محصول و نوار اخبار داغ صفحه اول و تغییر فونت سایت، تجربه کاربری و رابط کاربری بهتری را در سایت جی‌اس‌ام تجربه کنیم که نتیجه آن را در زیر می‌بینید. 

اضافه شدن بخش خودرو و لپ‌تاپ به جی‌اس‌ام:

بسیاری از کاربران جی‌اس‌ام در سال‌های اخیر این نکته را به ما متذکر می‌شدند که جای خالی مشخصات خودروها و لپ‌تاپ‌های بازار ایران در سایت جی‌اس‌ام حس می‌شود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دنبال مشخصات و قیمت یک خودرو یا لپ‌تاپی خاص بوده‌اید، اما آن را در یک سایت به طور جامع و منظم یافت نکرده‌اید. حالا جی‌اس‌ام، راهنمای انتخاب بهتر، خواهد بود. 

از امروز شما می‌توانید مشخصات خودرو و لپ‌تاپ دلخواه خود را در جی‌اس‌ام مشاهده و آن را با سایر محصولات مقایسه کنید. ما سعی کرده‌ایم که ساده‌ترین رابط کاربری را برای شما تهیه کرده تا به راحتی به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنید. در حال حاضر از طریق منوی جدید بالای سایت که در زیر می‌بینید می‌توانید به صفحه برندهای خودرو و سپس مشخصات خودروی خود راه پیدا کنید. همچنین می‌توانید از بخش نوار جست و جوی سایت، نام خودروی مورد نظر یا برند مورد علاقه‌تان را جست و جو کنید. 

جدا از این دو بخش، ما دو راه دیگر نیز برای دسترسی به آخرین خودروها و لپ‌تاپ ها در زیر نوار برندهای صفحه اول در نظر گرفته‌ایم که با ورود به صفحه کالایاب خودرو و کالایاب کامپیوتر می‌توانید به آخرین لپ‌تاپ‌ها، آخرین خودروها و برندهای این دو لاین جدید دسترسی پیدا کنید. 

صفحه مشخصات لپ‌تاپ و خودرو سعی شده هم در موبایل و هم در دسکتاپ بهترین و ساده‌ترین نوع نمایش اطلاعات را داشته باشد و قطعا روز به روز با تست‌های تجربه کاربری و نظرات شما بهتر و قوی‌تر شده و اشکالات جزئی فعلی نیز رفع خواهد شد.

مسلما این شروع یک مسیر جدید برای جی‌اس‌ام و کاربران پرشمار آن است و مفتخریم اعلام کنیم تا پایان سال، علاوه بر تکمیل بخش‌های فعلی، بخش‌های جذاب و جدیدی به جی‌اس‌ام اضافه خواهد شد تا بخشی از محبت و لطف کاربران جی‌اس‌ام جبران شود. ما منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم تا در راهی که قدم گذاشته‌ایم، قدم‌های بهتر و محکم‌تری برداریم. 

همچنان با جی‌اس‌ام همراه باشید.   20 آبان 1396
15 نظر
4.43
  21 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری