تست همراه اول

سرویس خبر
14 آبان 1396 ساعت 15:00
0 نظر

 

پینین‌فارینا برای ایران خودرو پلتفرم ماژولار طراحی می‌کند

شرکت ایتالیایی پینین‌فارینا قراردادی را با ایران خودرو منعقد کرد که بر اساس آن وظیفه طراحی و توسعه پلتفرمی را برای این شرکت بر عهده گرفت.

ایران خودرو در طی روزهای گذشته، 9 قرارداد مختلف را با کمپانی‌های مطرح خودروسازی جهان به امضا رسانده که بر اساس آن، پلتفرم ماژولاری را برای نسل جدید خودروهایش طراحی خواهند کرد. این نسل جدید تحت برند ایکو عرضه خواهد شد و شامل چند محصول جدید خواهد بود.

این قراردادها بخش‌های مختلف یک خودرو شامل موتور، انتقال قدرت، سیستم‌های شاسی و همچنین تولید را را در بر می‌گیرد. نام‌دارترین شرکت در این بین، پینین‌فارینا ایتالیا است و باید اشاره کنیم که دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر و شریف هم در این پروژه مشارکت خواهند کرد.


 

ایران خودرو سال‌هاست که از پلتفرم‌های ساخت دیگر کمپانی‌های مطرح خودروسازی جهان و در راس آنها گروه پژو سیتروئن برای ساخت محصولاتش بهره می‌گیرد و در همین راستا هم سالیان سال است که محصولات این گروه را در خط تولید خود قرار داده و تحویل مردم می‌دهد که البته این موضوع چندان هم خوشایند مردم نیست.

پینین‌فارینا نقض اصلی را در توسعه این پلتفرم ایفا خواهد کرد. این پلتفرم، امکان به کار گیری در حداقل چهار محصول مختلف را خواهد داشت شامل خودروهای سدان، شاسی بلند و هاچبک. به علاوه پلتفرم یاد شده قادر است برای ساخت خودروهای هیبریدی و الکتریکی مورد استفاده قرار گیرد که شاید مهم‌ترین و جالب‌ترین بخش این خبر همین باشد.

ایران خودرو امیدوار است نخستین خودروی سوار شده بر روی این پلتفرم را تا دو یا سه سال آینده به تولید برساند و روانه بازار کند. همچنین این محصولات در ابتدا تنها در خاک کشورمان به فروش خواهند رسید اما این شرکت درصدد است تا صادرات محصولات را گسترش دهد.

کامران سپهری، معاون طراحی و توسعه محصولات ایران خودرو در این رابطه می‌گوید:

طراحی و تولید یک پلتفرم جدید، لازمه بقای ما در صنعت خودروسازی است. اگر ایران خودرو به دنبال ارائه و فروش محصولات خود در سایر کشورهاست، باید محصولاتی را به تولید برساند که توان مبارزه با خودروهای ساخت کمپانی‌های مطرح جهانی را داشته باشند.

هدف ایران خودرو این است که تا سال 2025 بیش از 30 درصد محصولات خود را به صادرات اختصاص دهد.   14 آبان 1396
2766 بازدید
0 نظر
5.00
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری