تست همراه اول

سرویس خبر
10 آبان 1396 ساعت 15:43
5 نظر

 

مزایای هوش مصنوعی Mate 10 هوآوی

میت 10 و میت 10 پرو اولین گوشی‌های هوشمند جهان هستند که از تراشه NPU استفاده می‌کنند. NPU مخفف عبارت Neural Processing Unit است که به افزایش سرعت هوش مصنوعی گوشی کمک می‌کند و سبب می‏شود عملکرد دستگاه ارتقا یابد.

واحد پردازش عصبی هوآوی در تک تک اجزا میت 10 و میت 10 پرو حضور دارد تا به مرور زمان رفتار کاربران را فراگیرد. هوش مصنوعی میت 10 قادر است، پیش از اینکه کاربر اقدام به انجام کاری کند، فکر کاربران را بخواند و برای انجام دادن آن کاملا آماده باشد. به این ترتیب کارها با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

با داشتن میت 10 یا میت 10 پرو دیگر نیازی نیست در عکاسی خبره باشید تا عکس‌های فوق العاده‌ای بگیرید. زمانی که گوشی سوژه‌ای را در دریچه لنزهای قدرتمند خود ببیند بهترین حالت عکاسی و تنظیمات عکاسی را تشخیص می‌دهد. دوربین میت، با توجه به سوژه‌هایی که در کادر دوربین هستند، کنتراست، روشنایی و رنگ‌ها را در لحظه تغییر می‌دهد تا عکس‌های بهتری ثبت کنید.

با میت 10 می‌توانید به صورت آنی و در حالت آفلاین متن‌ها را ترجمه کنید. اپلیکیشن ترجمه مایکروسافت، که از پیش روی گوشی نصب است، با هوش مصنوعی میت 10 ادغام شده است. ثملا زمانی که گوشی را به سوی تابلو یا کاغذی با روی آن چینی نوشته شده است بگیرید میت 10 ترجمه انگلیسی آن را همان لحظه به شما نشان خواهد داد بدون اینکه نیازی به اینترنت وجود داشته باشد.

هوش مصنوعی میت 10 استفاده از نوتیفیکیشن‌های اپ‌ها را بهینه‌تر می‌کند. زمانی که مغز متفکر گوشی تشخیص دهد یک برای خواندن یا پاسخ دادن به یک نوتیفیکیشن نیاز به باز کردم اپلیکیشنی است، آن اپ را به صورت نیم صفحه باز خواهد کرد تا واکنش شما سریع‌تر شود.

تراشه NPU گوشی به مرور زمان نحوه استفاده شما از اپلکیشیشن‌ها را یاد می‌گیرد و متوجه می‏شود کدام یک از اپ‌های گوشی کاربرد بیشتری برای شما دارد. به این ترتیب اولیت بیشتری به اپ‌های پرکاربرد می‌دهد و با حذف کردن اپ‌های بدون استفاده از افت سرعت رابط کاربری گوشی جلوگیری می‌کند.

یکی از بزرگترین مزیت‌های هوش مصنوعی میت 10 نسبت به دستیارهای هوشمند گوگل و اپل این است که تمام کارها و پردازش‌های لازم درون دستگاه انجام می‏‎شود و هیچ اطلاعاتی به سرورهای هوآوی فرستاده نمی‏شود. بنابراین کاربران می‌توانند نسبت به امنیت اطلاعات خود مطمئن باشند.

این موارد تنها بخشی از مزیت‌ها و کارهای ابتدایی هوش مصنوعی میت 10 و تراشه اختصاصی NPU گوشی است. برای توسعه دهندگان اندروید این امکان فراهم است تا از API هوش مصنوعی و تراشه NPU میت 10 برای هوشمندتر کردن اپلیکیشن‌های خود استفاده کنند. بنابراین کاربران میت 10 و میت 10 پرو به زودی شاهد آن خواهند بود که تمامی اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی آنها باهوش‌تر از هر گوشی دیگری کار کنند.  10 آبان 1396
5 نظر
4.26
  19 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری