جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
8 آبان 1396 ساعت 10:10
5 نظر

 

هیوندای شریک جدید سایپا در ایران

پس از ایران خودرو، سایپا دومین شرکت خودروساز دولتی در ایران است که با کمپانی هیوندای پاورتک برای تولید جعبه دنده قرارداد امضا کرده است.

همین چند روز پیش بود که خبر امضای قرارداد همکاری ایران خودرو و کمپانی بزرگ هیوندای منتشر شد. ایران خودرو در راستای پاسخگویی به نیازهای بازارهای داخلی و خارجی، قرارداد طراحی، توسعه، تولید و تامین سالانه ۴۰۰ هزار دستگاه گیربکس جدید اتوماتیک 6 سرعته برای پلتفرم محصولات جدید را با شرکت هیوندای پاورتک امضا کرد.

اما اکنون نوبت به سایپا رسیده تا به عنوان دومین خودروساز دولتی کشور است که با هیوندای پاورتک راه همکاری را در پیش بگیرد. محمدرضا شیخ عطار، مدیرعامل شرکت مگا موتور در حاشیه امضا این قرارداد گفت:

مذاکرات شرکت مگاموتور با هیوندایی پاور تک از اوایل سال 95 آغاز شده و این همکاری با انعقاد این قرارداد بسیار گسترده تر از قبل وارد فاز دوم خود خواهد شد. گروه سایپا بر اساس برنامه توسعه محصول خود و به منظور بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا بر روی پلتفرم‌های sp پس از بررسی تامین کننده‌های مختلف در خصوص قوای محرکه شرکت هیوندایی پاور تک را انتخاب و در اواخر سال 95 با این شرکت قراردادی جهت تامین گیربکس شش سرعته اتوماتیک برای خودروی sp100 به امضا رساند.

مدیرعامل مگاموتور گفت:

این گیربکس با توان 170 نیوتن متر از جمله گیربکس‌های پرکاربرد در سطح دنیاست که ضمن رعایت استانداردهای روز دنیا در مباحث آلایندگی و مصرف سوخت پایین‌تر، در حین رانندگی انتظارات راننده را از یک سیستم انتقال قدرت خوب فراهم می‌نماید. در قرارداد اول تولید این نوع گیربکس، برای استفاده بر روی محصولات خودروی sp100 در نظر گرفته شده و امروز با انعقاد قرارداد دوم، گیربکس قوی‌تری با گشتاور 270 نیوتن متر برای خودروهای sp0 و همچنین مدل‌های کراس اوور پلتفرم sp است تولید خواهد شد.

شیخ عطار با اشاره به تغییر ذائقه مردم در استفاده از خودروهای اتوماتیک گفت:

نظر مردم نسبت به گذشته تغییر کرده و علاقه بیشتری به استفاده از خودروهای اتوماتیک دارند و این موضوع اهمیت انتخاب و بهره گیری از گیربکس مناسب اتوماتیک را بیشتر کرده و مگاموتور بر همین اساس اقدام به انعقاد قرارداد با این شرکت معتبر بین المللی کرده است. با همین رویکرد گروه سایپا برای خودروهای اقتصادی خود چون گروه ایکس 200 از گیربکس CVT شرکت پانچ بلژیک بهره گرفت و در حال حاضر این نوع گیربکس بر روی دو خودرو ساینا و کوییک مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیرعامل مگاموتورگفت:

یک دستگاه خودروی تولید شده sp100 در اختیار شرکت هیوندایی پاور تک قرار گرفته که پس از نصب گیربکس مذکور در حال گذراندن مراحل پایانی تست‌های مربوطه می‌باشد. با انتخاب این نوع گیربکس توانستیم گستره وسیعی از گیربکس‌های مختلف را برای پلتفرم‌های خود انتخاب کنیم و پوشش خوبی را برای محصولات متنوع گروه سایپا که در آینده به بازار وارد خواهد شد ارائه دهیم. نگاه به همکاری با این شرکت درسال های آینده، برای داخلی سازی و انتقال دانش و تکنولوژی به داخل کشور است که قاعدتا برای این موضوع باید از مرحله مونتاژ عبور کرده و وارد ساخت پوسته و دنده های گیربکس شویم و البته این موضوع ارتباط بسیار زیادی با افزایش تیراژ تولیدی جهت  اقتصادی شدن از نظر سرمایه گذاری آن دارد و با روندی که گروه سایپا در جایگزینی محصولات جدید خود دارد این موضوع در آینده ای نزدیک انجام خواهدشد.

وی تصریح کرد:

در حال حاضر محصولات شرکت هیوندایی پاورتک در چهار کشور آمریکا، مکزیک، کره و چین تولید و مونتاژ می شود و بر اساس قراردادی که با گروه سایپا منعقد کرده، در آینده ای نزدیک محصولات این شرکت معتبر بر روی محصولات گروه سایپا، به بازار ایران هم وارد خواهد شد.  8 آبان 1396
5 نظر
4.25
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری