تست همراه اول

سرویس خبر
7 آبان 1396 ساعت 11:00
0 نظر

 

معرفی کانسپت عملکردی سوبارو Viziv در نمایشگاه خودرو توکیو

کمپانی سوبارو در نمایشگاه خودرو توکیو از کانسپت عملکردی خود به نام Viziv رونمایی کرد که می‌تواند پیش نمایشی از نسل آینده سوبارو WRX باشد.

نسل جدید سوبارو WRX تا پیش از سال 2020 معرفی نخواهد شد، اما اکنون پیش نمایشی از آنچه باید منتظرش باشیم، در اختیار داریم. سوبارو در نمایشگاه خودرو توکیو کانسپت عملکردی سدان جدید خود یعنی Viziv را معرفی کرد که به لطف استفاده از قطعات فیبر کربن، وزن نسبتا پایینی دارد. فیبر کربن تقریبا در همه جای بدنه حضور دارد از جمله در گلگیرها، فنرها، سقف و نیز در اسپویلر عقب.

مشخصات موتور Viziv منتشر نشده اما بر روی کاپوت، ورودی هوایی وجود دارد که به خنک شدن آن کمک می‌کند. همچنین موتور قدرت خود را به هر چهار چرخ منتقل می‌کند. خطوط شکسته فراوانی در خودرو دیده می‌شود به ویژه در نمای جلو شامل جلو پنجره، چراغ‌ها و کاپوت. چراغ‌های جلو تم سفید و آبی کمرنگ دارد که به نظر می‌رسد از نوع LED باشند. همچنین یک چراغ کشیده نواری بر روی جلو پنجره دیده می‌شود که احتمالا این چراغ هم LED باشد. ورودی‌های هوای بزرگی بر روی گلگیرهای جلو تعبیه شده و یک اسپلیتر هم دیده می‌شود که به بهبود وضعیت آیرودینامیک کمک می‌کند.

وقتی از نمای جانبی به Viziv نگاه کنیم، متوجه گلگیرهای عضلانی می‌شویم که ورودی‌های هوا را بر روی خود دارند. وظیفه این ورودی‌ها در واقع خنک کردن ترمزهای موجود بر روی چرخ‌های 20 اینچی است. همانند بیشتر کانسپت‌های حاضر در توکیو، Viziv هم به جای آینه از تعدادی دوربین استفاده می‌کند و فاقد دستگیره‌های در سنتی است. به نظر می‌رسد که گلگیرها هم از جنس فیبر کربن باشند تا به کاهش وزن خودرو کمک کنند.

نمای عقب خودرو کمی ما را یاد آلفارومئو جولیا کوادریفولیو می‌اندازد البته مطمئن هستیم که این یک انطباق ساده و تصادفی است چراکه کمپانی‌های ژاپنی هیچ گاه مانند برادران چینی خود دست به کپی کاری نمی‌زنند. یک اسپویلر فیبر کربنی به صندوق متصل است که در بهبود آیرودینامیک موثر است و یک دیفیوزر بسیار بزرگ در عقب دیده می‌شود که به محل قرارگیری چراغ مه شکن عقب و چهار خروجی اگزوز تبدیل شده است.  Viziv ابعادی معادل 4630 میلی متر طول، 1950 میلی متر عرض و 1430 میلی متر ارتفاع دارد.

سوبارو تصویری از داخل کابین Viziv منتشر نکرده ولی از نکات قابل توجه کابین، یک نمایشگر بزرگ است که بی شباهت به نمایشگرهای موجود در خودروهای تسلا نیست. خودرو 5 صندلی برای سرنشینان دارد و به لطف فاصله محوری 2730 میلی متری، فضای نسبتا خوبی برای سرنشینان وجود دارد. به هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که برنامه سوبارو برای جایگزینی WRX چیست و آیا Viziv به مرحله تولید می‌رسد یا خیر.  7 آبان 1396
1988 بازدید
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری