تست همراه اول

سرویس خبر
6 آبان 1396 ساعت 13:55
1 نظر

 

معرفی کانسپت مزدا Kai در نمایشگاه خودرو توکیو

کمپانی مزدا در نمایشگاه خودرو توکیو از کانسپت خود به نام Kai رونمایی کرد که ظاهری جالب دارد و تصویری از آینده کمپانی ترسیم می‌کند.

نمایشگاه خودرو توکیو در حال برگزاری است و کمپانی‌های خودروساز در خودروهای خود را به مرور معرفی می‌کنند. مزدا با این کانسپت سعی بر این دارد که قلب طرفداران خودروهای هاچبک را فتح کند. مزدا اعتقاد دارد که Kai، «ترسیم کننده نسل جدید خودروهای مزدا» خواهد بود.

مزدا اطلاعات چندانی در رابطه با این کانسپت ارائه نکرده اما می‌دانیم که برای این خودرو از نسل آینده موتور اسکای اکتیو X مزدا استفاده خواهد شد که به هنگام معرفی، نخستین موتور درون سوز دنیا با تراکم متغیر خواهد بود. مزدا انتظار دارد که این موتور 20 تا 30 درصد کارایی بالاتر و 10 تا 30 درصد گشتاور بیشتری داشته باشد.

مزدا Kai بر اساس زبان طراحی جدید مزدا یعنی Kodo طراحی شده که ظاهر پخته‌ای هم دارد. مزدا Kai از منظر استایل، شبیه به خودروهای عضلانی است به ویژه با وجود گلگیرهای حجیم. چراغ‌های باریک و جلو پنجره آشنای مزدا از دیگر ویژگی‌های آن هستند. در عقب هم همین رویه ادامه دارد. چراغ‌های دایره‌ای شکل، دیفیوزر و دو سر اگزوز در دو طرف بسیار یادآورد کانسپت مزدا RX Vision هستند.

در داخل Kai، کابین مینیمالی دیده می‌شود که در هر دو طرف راننده و شاگرد امتداد یافته است. کابین هم بسیار شبیه به کانسپت‌های قبلی مزدا است. کلیدها و عملکردهای فراوان در مقابل راننده، دسته دنده ساده در کنسول وسط، و سیستم اطلاعات و سرگرمی که ماهرانه در داشبورد باریک گنجانده شده، همگی از ویژگی‌های کابین هستند.

مزدا با معرفی این کانسپت به دنبال بهبود رانندگی و فرمان پذیری خودرو بوده است و سعی داشته تا یک رانندگی آرام و راحت و در عین حال با عملکرد خوب ارائه کند. مزدا 3 یکی از خودروهای کمپانی ژاپنی است که محبوبیت بالایی در میان مشتریان دارد و Kai که ابعاد تقریبا برابری با 3 دارد هم تاحدودی یادآور آن است. احتمال اینکه این کانسپت به مرحله تولید برسد زیاد است و حتی ممکن است که نسل بعدی 3، از همین ظاهر و ویژگی‌ها بهره ببرد.  6 آبان 1396
3846 بازدید
1 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری