تست همراه اول

سرویس خبر
3 آبان 1396 ساعت 16:25
9 نظر

 

محصولات ایران‌خودرو، برقی و هیبریدی می‌شوند

مدیر پروژه پلت فرم جدید ایران خودرو از برنامه‌ریزی برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی خبر داد و گفت: این پروژه تمام فرآیند تولید یک محصول از طراحی مفهومی تا ساخت را در بر می‌گیرد.

حسین نجاری در نخستین نشست سازندگان پلت‌فرم جدید ایران‌خودرو، با بیان این که در این پروژه شرکت‌هایی چون پینین‌فارینا از ایتالیا و هیوندای پاورتک حضور دارند، خاطر نشان کرد: بیش از ۱۰۰ قطعه ساز برتر داخلی نیز در این پروژه همکاری می‌کنند.

مدیر پروژه پلت فرم جدید ایران خودرو ادامه داد: پینین‌فارینا وظیفه طراحی چهار مدل بدنه شامل سدان، هاچ‌بک، اس‌یو‌ وی و وانت در مدل‌های بنزینی، دیزلی، هیبرید و برقی را برعهده خواهد داشت.

نجاری افزود: اولین خودروی تولیدی بر روی این پلت فرم جدید در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد و میانگین قیمت آن نیز ۱۵ هزار دلار خواهد بود.
مسئولیت طراحی و توسعه موتور این پلت‌فرم بر عهده شرکت بین‌المللی ماله است و هیوندای پاورتک نیز مسئولیت طراحی گیربکس اتوماتیک این پلت فرم را برعهده خواهد داشت.

مدیر پروژه پلت فرم جدید ایران‌خودرو خاطر نشان کرد: طبق برنامه‌ صورت گرفته خودروهای تولیدی بر روی این پلت فرم تا ۷۰ درصد داخلی سازی شده و ۳۰ درصد محصولات تولیدی نیز به بازارهای خارجی صادر خواهد شد.

   3 آبان 1396
3762 بازدید
9 نظر
2.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری