تست همراه اول

سرویس خبر
3 آبان 1396 ساعت 15:15
2 نظر

 

7 میلیون تومان افزایش قیمت خودرو از کارخانه تا بازار

رضا شیوا، رئیس شورای رقابت در ارتباط تلفنی با برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما از حقایقی سخن گفت که خواندن آن‌ها شما را متعجب خواهد کرد.

رئیس شورای رقابت در این مصاحبه گفت: از درب کارخانه تا بازار مصرف، افزایش قیمت ۴۰۰ هزار تومانی طبیعی است اما افزایش هفت میلیون تومانی برخی خودروها مثل رنوساندرو، در چارچوب مقررات و دستورالعمل تنظیمی ما نیست و نظارتی بر آنها وجود ندارد.

وی افزود: در ایران سه نوع خودرو داریم، وارداتی، مونتاژی و ساخت داخل و آنچه حاشیه بازار داخلی نخواهد داشت خودروهای خانواده پراید و پژو هستند که شورای رقابت دستورالعمل تنظیم قیمت آنها را ارائه کرده است.

وی گفت: حداکثر مواقع، افزایش تقاضا سبب افزایش قیمت می‌شود و این کاملاً معمولی است. اگر خودرو برای عرضه داشته باشیم تقاضا افزایش نمی یابد اما در کشور ما گاهی عرضه کم می شود تا تقاضا افزایش یابد.
وی همچنین اذعان نمود که شورای رقابت فقط در مورد خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان اجازه ورود دارد.

رئیس شورای رقابت گفت: در علم اقتصاد وقتی عرضه و تقاضا برابر نباشد نرخ منطقی هم بوجود نمی‌آید. در حال حاضر شرایط بگونه‌ای است که با کاهش واردات خودروهای خاص هرکس پولی دارد دلش می‌خواهد اقدام به خرید کند تا با رقم بالاتری بفروشد.  3 آبان 1396
2653 بازدید
2 نظر
2.80
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری