تست همراه اول

سرویس خبر
26 مهر 1396 ساعت 19:30
3 نظر

 

ایمن‌ترین خودروهای کوچک سال 2017

در ادامه معرفی ایمن‌ترین خودروهای سال 2017، نگاهی به خودروهای کوچکی می‌اندازیم که در آزمون‌های امنیت، بهترین عملکرد را داشته‌اند.

در عصر حاضر، ایمن‌ترین خودروها آنهایی نیستند که در تصادف بهترین عملکرد را دارند، بلکه خودروهایی هستند که در کنار حفظ امنیت سرنشینان در حین تصادف، بتوانند تا حد امکان از وقوع حادثه جلوگیری به عمل آورند. این اتفاق به لطف ویژگی حاصل می‌شود که سیستم پیشگیری از تصادف نام دارد. روش کار این سیستم به اینگونه است که نزدیک شدن بسیار سریع خودرو را به یک خودرو و یا هر مانع دیگر تشخیص می‌دهد و برای این موضوع به راننده هشدار می‌دهد. اگر راننده اقدام به کاهش سرعت نکرد، خود سیستم ترمزگیری می‌کند تا از تصادف جلوگیری کند و یا حداقل صدمات ناشی از تصادف را کاهش دهد. همچنین برخی سیستم‌های موجود در خودروها، می‌توانند عابرین پیاده و دوچرخه سواران را تشخیص دهند و برای جلوگیری از تصادف با آنها هم ترمز کنند.

متاسفانه با وجود اینکه این سیستم در حال گسترش است، اما در بسیاری از خودروها عرضه نمی‌شود. به علاوه همه سیستم‌های موجود در خودروها، عملکرد عالی ندارند و تاثیر چندانی در کاهش صدمات تصادفات ندارند.

بیشتر بخوانید:

ایمن‌ترین شاسی بلندهای متوسط سال 2017

ایمن‌ترین سدان‌های بزرگ و متوسط سال 2017

موسسه IIHS، یکی از معتبرترین مراکز سنجش ایمنی خودروها در دنیا است که ایمنی خودروها را با آزمایش‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد. برای آشنایی شما خوانندگان عزیز، ما با جمع آوری اطلاعات اعلام شده توسط این موسسه 13 مورد از ایمن‌ترین خودروهای کوچک را در این مقاله معرفی می‌کنیم. موسسه فوق‌الذکر، 5 آزمون مختلف را برای سنجش ایمنی خودروها انجام می‌دهد.

باتوجه به اینکه ویژگی ترمز خودکار در برخی خودروها به صورت استاندارد و در برخی دیگر به شکل آپشن ارائه می‌شود، ما وجود یا عدم وجود آن را در هر خودرو اعلام خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

۱. شورولت بولت

طراحی «امن‌ترین خودرو» شورولت، به خودروی تمام الکتریکی این کمپانی به نام بولت هم اعمال شده چراکه سیستم ترمز خودکار در این خودروی الکتریکی با برد حرکتی زیاد افزوده شده است. در مدل پریمایر، پکیجی به نام Driver Confidence II عرضه می‌شود که ترمز اضطراری هم جزئی از آن است. نسخه‌ای که این ویژگی را به همراه دارد، قیمتی معادل 41780 دلار برای خریدارد خواهد داشت و با استفاده از موتورهای الکتریکی، قدرت 200 اسب بخاری را تحویل راننده خواهد داد. این قدرت به وسیله جعبه دنده خودکار به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

۲. شورولت وُلت

شورولت ولت هم مانند برادر کوچک خود، در مدل پریمایر، پکیجی به نام Driver Confidence II دارد که این پکیج، سیستم ترمز اضطراری خودکار را به همراه می‌آورد. این خودرو از موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر بهره می‌برد که قادر است 149 اسب بخار قدرت تولید کند و آن را به وسیله جعبه دنده خودکار، به چرخ‌های جلو منتقل کند. قیمت شورولت ولت در نسخه پریمایر، معادل 39435 دلار است.

۳. هوندا سیویک

هوندا سیویک محبوب، در نسخه‌های سدان، کوپه و هاچبک در دسترس است و یکی از خوش‌استایل‌ترین خودروها در کلاس خود محسوب می‌شود. برای این خودرو ژاپنی، یک پکیج به نام هوندا سنسینگ قابل انتخاب است که سیستم ترمز اضطراری خودکار را ارائه می‌کند. این ویژگی در بیشتر مدل‌های سدان و هاچبک وجود دارد و در سدان، کوپه و هاچبک نسخه تورینگ به صورت استاندارد عرضه می‌شود. دو موتور مختلف برای ژاپنی اصیل قابل انتخاب است؛ یکی موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر با 158 اسب بخار و دیگری با 1.5 لیتر حجم و 4 سیلندر و 174 اسب بخار قدرت. همچنین هر دو موتور با جعبه دنده‌های دستی و خودکار قابل خریداری است که البته در همه نسخه‌ها، قدرت به چرخ‌های جلو می‌رود. اگر مایل به خریدن ارزان‌ترین نسخه با سیستم ترمز خودکار اضطراری هستید، باید 21415 دلار بپردازید.

۴. هیوندای الانترا

الانتراهایی که از مارس 2016 به بعد به تولید رسیده‌اند، از سیستم ترمز اضطراری خودکار بهره می‌برند. این سیستم، بخشی از پکیج آلتیمیت در مدل‌های لیمیتد است. الانترا با 3 مدل مختلف قابل خریداری است؛ موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر 147 اسب بخاری، موتور 1.4 لیتری 4 سیلندر 147 اسب بخاری و دیگری، موتور 1.6 لیتری توربو 4 سیلندر با 201 اسب بخار قدرت. همچنین همه موتورها با جعبه دنده خودکار و دستی قابل خریداری هستند که نیرو را به چرخ‌های جلو می‌فرستند. قیمت الانترا با ترمز اضطراری خودکار، 27635 دلار است.

۵. کیا فورته (سراتو)

سراتو یکی از محصولات موفق کیا است که در کلاس سدان‌های کامپکت قرار می‌گیرد. این خودرو در مدل 2017 بالاترین نمرات را در بخش ایمنی کسب کرده است. سیستم ترمز خودکار اضطراری به صورت آپشن برای این خودرو عرضه می‌شود؛ در مدل S با پکیج تکنولوژی و در تریم EX با پکیج پریمیوم پلاس. برای محصول کیا موتور 2.0 لیتری با دو قدرت متفاوت 147 و 164 اسب بخار و با دو جعبه دنده دستی و خودکار عرضه می‌شود. نیرو به چرخ‌های جلو انتقال می‌یابد. قیمت نسخه بهره مند از ترمز اضطراری، 21685 دلار است.

۶. مزدا 3

تنها در نسخه‌های گرند تورینگ این سدان کامپکت یا هاچبک، سیستم ترمز اضطراری خودکار وجود دارد که بخشی از پکیج i-Activesense Safety است. برای این خودرو دو موتور 2.0 و 2.5 لیتری 4 سیلندر قابل انتخاب است که به ترتیب، 155 و 184 اسب بخار قدرت دارند. مطابق معمول، جعبه دنده دستی و خودکار در دسترس هستند که نیرو را به چرخ‌های جلو می‌فرستند. برای خرید بالاترین تریم، باید 27770 دلار بپردازید.

۷. نیسان سنترا

در نیسان سنترا هم سیستم ترمز اضطراری خودکار، به عنوان یک ویژگی در پکیج پریمیوم تکنولوژی عرضه می‌شود که در تریم‌های SL و SR حضور دارد. برای نیسان سنترا دو موتور 1.8 لیتری 4 سیلندر 130 اسب بخاری و 1.6 لیتری 4 سیلندر توربو 188 اسب بخاری قابل انتخاب است. جعبه دنده‌های خودکار یا دستی، وظیفه انتقال قدرت را به چرخ‌های جلو بر عهده دارند. برچسب قیمت 24745 دلاری در مقابل خریداران است.

۸. سوبارو کراس‌ترک

این واگن کامپکت کراس اوور مانند سوبارو می‌تواند از سیستم ترمز اضطراری خودکار بهره بگیرد که بخشی از پکیج EyeSight است که در نسخه‌های لیمیتد و پریمیوم عرضه می‌شود. موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر این خودرو، 152 اسب بخار قدرت خودرو را با کمک جعبه دنده دستی یا خودکار به هر چهار چرخ منتقل می‌کند. قیمت 28965 دلاری در مقابل خریداران است.

۹. سوبارو ایمپرزا

همانند واگن کراس ترک، سوبارو ایمپرزا در نسخه‌های سدان و واگن می‌تواند از سیستم ترمز اضطراری خودکار بهره بگیرد. این سیستم بخشی از پکیج EyeSight است که در نسخه‌های لیمیتد و پریمیوم عرضه می‌شود. همان موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر 152 اسب بخاری در ایمپرزا هم حضور دارد که قدرت را به وسیله جعبه دنده خودکار یا دستی به هر چهار چرخ ارسال می‌کند. 27410 دلار قیمتی است که خریداران باید بپرازند.

۱۰. سوبارو WRX

WRX یکی از مشهورترین و البته محبوب‌ترین محصولات سوبارو محسوب می‌شود که همانند برادران خود، از بهترین خودروهای کامپکت در بخش ایمنی است. سیستم ترمز اضطراری خودکار برای تریم‌های بالای این خودرو عرضه نمی‌شود و تنها تریم لیمیتد CVT از آن بهره خواهد گرفت. این خودرو عملکرد بالایی دارد و با استفاده از موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر، 268 اسب بخار قدرت را تحویل راننده می‌دهد. برای انتقال این قدرت به هر چهار چرخ، هم جعبه دنده دستی و هم خودکار قابل انتخاب است. اگر قصد خرید این نسخه با ترمز اضطراری را دارید، باید 36810 دلار از حساب خود خرج کنید.

۱۱. تویوتا کرولا

سدان کامپکت تویوتا، ارزان‌ترین خودرو حاضر در این لیست محسوب می‌شود که به صورت استاندارد از سیستم ترمز اضطراری بهره می‌برد. موتور 1.8 لیتری کرولا، دو قدرت متفاوت 132 و 140 اسب بخار را ارائه می‌کنند که این قدرت به وسیله جعبه دنده‌های دستی یا خودکار به چرخ‌های جلو می‌رود. برای خرید این سدان کافی است 19395 دلار هزینه کنید.

۱۲. تویوتا پریوس

تویوتا پریوس، از آن دسته خودروهایی است که بیشترین میزان رضایت را در میان کاربران جلب کرده است. سیستم ترمز اضطراری خودکار به صورت استاندارد برای این خودرو عرضه می‌شود تا ایمنی را به بالاترین میزان برساند. قوای محرکه هیبریدی این خودرو، از یک موتور 1.8 لیتری درون سوز و یک موتور الکتریکی تشکیل شده که در مجموع 121 اسب بخار قدرت را تحویل راننده می‌دهند. این قدرت از طریق جعبه دنده خودکار به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. برچسب قیمت 24370 دلار، در مقابل خریداران است.

۱۳. تویوتا پریوس پرایم

نسخه پرایم پریوس، در مقایسه با نسخه معمولی ابعاد بزرگتر، ویژگی‌های بیشتر و مصرف سوخت کمتری دارد و البته دلارهای بیشتری را طلب می‌کند. پریوس پرایم هم به صورت استاندارد از ویژگی سیستم ترمز اضطراری خودکار برخوردار است. از نظر فنی تفاوتی بین نسخه‌های مختلف پریوس وجود ندارد و قوای محرکه به کار رفته در نسخه پرایم، مشابه نسخه معمولی است که در بالا ذکر شد. قیمت پریوس پرایم معادل 27995 دلار است.نظرات کاربران

در حال بارگذاری