سرویس خبر
20 مهر 1396 ساعت 20:30
8 نظر

 

احتمال همکاری اپل و ال‌جی برای تولید آیفون تاشو

ظاهرا در آینده قرار است شاهد ورود گوشی‌های هوشمندی با صفحه‌نمایش‌های تاشو باشیم. سامسونگ کانسپت چنین گوشی را پیش‌تر منتشر کرده و حالا قرار است اپل هم وارد این عرصه شود. این غول تکنولوژی ممکن است برای جلوگیری از لو رفتن مشخصات این محصول تازه، پنل‌های OLED تاشو را از ال‌جی تهیه کند.

وب‌سایت The Investor به نقل از The Bell گزارش کرده است که کمپانی LG Display و اپل احتمالا برای همکاری به منظور ساخت یک مدل گوشی آیفون تاشو به توافق رسیده‌اند. در این گزارش همچنین اشاره شده که Samsung Display در‌حال‌حاضر همکار اصلی اپل در تولید پنل‌های OLED برای گوشی‌هایی مانند آیفون 10 است اما اپل قصد دارد برای تولید پنل‌های نمایش گوشی‌های آینده‌اش با ال‌جی همکاری کند تا تکنولوژی نوین آن‌ها برای اصلی‌ترین رقیبش یعنی سامسونگ، آشکار نشود. کمپانی LG Display تولید انبوه پنل‌های انعطاف‌پذیر OLED اپل را احتمالا از سال 2020 آغاز می‌کند درحالی‌که انتظار می‌رود سامسونگ اولین گوشی هوشمندش را با صفحه نمایش تاشو سال 2018 رسما معرفی کند. علاوه بر این Innotek، یکی از بخش‌های تولیدی ال‌جی، گروه تازه‌ای برای توسعه برد مدار چاپی مرکب (RF PCB) گردهم آورده است.

کمپانی ال‌جی پیش از این هم تامین کننده اصلی پنل‌های نمایش LCD اپل بوده است و همکاری میان آن‌ها سابقه طولانی دارد. البته با افزایش محبوبیت تکنولوژی پنل‌های OLED و ظرفیت تولید این صفحه‌ نمایش‌ها توسط سامسونگ، اپل موفق شد پنل‌های نمایش مذکور را به تعداد مناسب از این سازنده تهیه کند و در ساخت پرچم‌دار تازه‌اش از آن‌ها بهره‌مند شود. حالا گزارش‌های تازه می‌گویند احتمالا اپل دوباره برای تامین پنل‌های نمایش با ال‌جی همکاری می‌کند. از طرفی تحقق این همکاری منوط به موفقیت سازنده مذکور در تولید پنل‌های OLED منعطف است. کمپانی ال‌جی به تازگی اولین سری تولید انبوه پنل‌های OLED را در کارخانه E5 در شهر گومی کره جنوبی آغاز کرد اما گزارش شده است که احتمالا روند تولید انبوه پنل‌های مخصوص اپل را به محض آماده شدن کارخانه E6 در شهر پاژو کره جنوبی در سال 2019 شروع می‌کند. در این گزارش همچنین گفته شده است که احتمالا کمپانی اپل برای تداوم این همکاری در ساخت کارخانه E6 ال‌جی سرمایه‌گذاری می‌کند اما این قرارداد همکاری هنوز به مرحله نهایی و قطعی نرسیده است.

همان‌طور که گفتیم، این گزارش بر اساس شایعه‌ها و پیش‌بینی‌ها شکل گرفته و متاسفانه نوز نمی‌توان آن را به‌صورت قطعی مورد تایید قرار داد. از طرفی این شایعه‌ها تا حدود زیادی منطقی به‌نظر می‌رسند چراکه سامسونگ سال‌هاست در تلاش است گوشی هوشمند لمسی با صفحه نمایش تاشو بسازد و بارها تصاویر کانسپت مربوط به این محصول را هم منتشر کرده است. به همین خاطر کمپانی اپل ممکن است قصد داشته باشد طراحی و اطلاعات آیفون تاشوی آینده‌اش را از دست سامسونگ دور نگه دارد. انتظار می‌رود گوشی هوشمند با صفحه نمایش انعطاف‌پذیر پس از ترندهای تمام صفحه و طراحی بدون حاشیه درواقع قدم بعدی در انقلاب دستگاه‌های کوچک هوشمند مدرن باشد. احتمالا اغلب کمپانی‌های نامی در عرصه موبایل هم مایل هستند اولین سازنده‌ای باشند که گوشی هوشمند با صفحه تاشو معرفی می‌کند.  20 مهر 1396
2555 بازدید
8 نظر
4.50
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری