تست همراه اول

سرویس خبر
18 مهر 1396 ساعت 11:45
5 نظر

 

هشدار جدی به گیمرهای تلفن همراه؛ خطر از دست دادن بینایی جدی است

اگر از گیمرهای بازی‌های تلفن همراه هستید که برای مدت طولانی در روز به نمایشگر گوشی چشم می‌دوزید، باید کمی بیشتر جانب احتیاط را نگه دارید. به تازگی تحقیقات نشان داده که تماشای مداوم نمایشگر تلفن همراه، آسیب‎های جبران ناپذیری به چشم وارد می‌کند.

اگر فکر می‌کنید پس از یک ساعت بازی کندی‎کراش یا پوکمون گو در گوشی هوشمند، شما دچار اعتیاد به بازی‎های اندرویدی شده‎اید، پس بد نیست با “Wu Xiaojing” 21 ساله اهل ایالت شانشی چین بیشتر آشنا شوید. او – به معنای واقعی – فردی معتاد به استفاده از گوشی هوشمند است به طوری‎که پس از 24 ساعت بازی با تلفن همراه، بینایی یکی از چشمانش را از دست داد.

به گفته شیائوجینگ، موبایل تنها وسیله سرگرمی‌اش است.  شب‎ها و تمام آخر هفته‌ها شیائو چشم از نمایشگر این اسباب بازی دیجیتال برنمی‌دارد تا جایی که با این کار سلامتش را به خطر انداخته است.

شیائو که در حال گذراندن دوره‎های حسابداری است، بیناییش را هنگام بازی با تلفن همراه از دست داد. به گفته او، غروب یکی از روزها که در حال بازی با تلفن همراهش بود سوی یکی از چشمانش  رفته رفته کم شد و در نهایت به طور کامل بینایی چشمش را از دست داد. تشخیص پزشکان متخصص، انسداد شریان شبکیه بود که در اثر اعتیاد به بازی‎های تلفن همراه رخ می‎دهد.

طبق داده‎های پایگاه پزشکی “Medscape”، تقریبا باید گفت این بیماری هیچ‎گونه نشانه هشدار دهنده‏‎ای ندارد و در صورت ابتلا، احتمال بازگشت بینایی فرد، بین 20 تا 35 درصد خواهد بود. بر اساس نظر پزشک شیائو، امکان بازگشت بینایی او بسیار کم است و شاید شیائوجینگ تا پایان عمر از نابینایی یکی از چشمانش رنج ببرد.

بهتر است بدانید این دختر 21 ساله چینی معمولا در ساعت‎های اولیه صبح تا هنگام ناهار و پس از آن تا اوایل بامداد به بازی با تلفن همراه مشغول بوده است. ادامه روند بیمارگونه استفاده از تلفن همراه سبب شد تا شیائو یکی از چشمانش را از دست بدهد.   18 مهر 1396
5 نظر
5.00
  8 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری